• سه شنبه ۱۳ مهر ماه، ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 957-12587-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آمادگی آرامگاه فردوسی برای اجرای برنامه‌های مشهد 2017

نشست تخصصی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و معاونین این اداره کل و با هدف بررسی برنامه‌های مشهد۲۰۱۷ در مجموعه تاریخی و فرهنگی آرامگاه فردوسی برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسین زارع صفت، بااشاره به اهمیت رویداد مشهد۲۰۱۷ اظهار کرد: مجموعه تاریخی و فرهنگی آرامگاه فردوسی یکی از مراکز فرهنگی مهم و تاثیرگذار در خراسان رضوی است و باید برای اجرایی شدن برنامه های ۲۰۱۷ آمادگی کامل را ایجاد کند.

وی افزود: ساماندهی مجموعه هارونیه و راه اندازی خانه صنایع دستی از اولویت های پایگاه میراث فرهنگی، منظر تاریخی توس است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، خواستار پیش بینی و انجام اقدامات فرهنگی با هدف افزایش بازدید کننده و ماندگاری بیشتر گردشگران در آرامگاه فردوسی شد و عنوان کرد: اجرای برنامه های فرهنگی باید در اولویت این مجموعه فرهنگی و تاریخی باشد.

در این جلسه موضوعاتی از جمله ایجاد کارگاه‌های زنده صنایع دستی، چاپ و انتشار محصولات فرهنگی، راه اندازی سیستم بلیط الکترونیکی، شناسایی مخاطبان جدید، تابلوهای اطلاع رسانی در طول مسیر بلوار شاهنامه و ارتباط تنگاتنگ با رسانه‌های ارتباطی به عنوان برنامه‌های مجموعه فرهنگی و تاریخی آرامگاه فردوسی برای مشهد ۲۰۱۷مورد بررسی قرار گرفت.

یادآور می‌شود در ابتدای این جلسه زهره وندی، مدیر پایگاه میراث فرهنگی، منظر تاریخی توس، عملکرد این پایگاه پژوهشی و برنامه‌های پیش بینی شده در رویداد مشهد۲۰۱۷ را ارایه کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: