• شنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 958-14787-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

نماینده وزارت امورخارجه در شمال‌شرق کشور:

طیف‌های مختلف جهان اسلام در مشهد 2017 برنامه مخصوص خواهند داشت

نماینده وزارت امورخارجه در شمال‌شرق کشور گفت: تلاش می‌کنیم که هر طیفی در مشهد 2017 برنامه مخصوص خود را داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، غلامرضا ارباب خالص که صبح امروز در نشست خبری تشریح فعالیت‌های بین‌المللی مشهد 2017 در محل مجتمع فناوری‌های دیجیتال خراسان رضوی سخن می‌گفت در ادامه اظهار کرد: استانداران، شهرداران، مدیران فرهنگی، روسای دانشگاه و گردشگران از جمله این گروه‌ها هستند که تلاش می‌شود برای آن‌ها برنامه‌های خاصی در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: در خصوص مشهد 2017 اقدامات و برنامه‌های مختلفی بر دوش ما و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی قرار گرفته است و ما امیدواریم که برنامه‌های ما بتواند تاثیرگذاری مناسبی را داشته باشد.

نماینده وزارت امورخارجه در شمال‌شرق کشور تصریح کرد: پس از تشکیل دبیرخانه مشهد 2017 جلسات متعددی در تهران و مشهد برگزار شده است و برنامه‌های مختلفی در این زمینه مورد نقد و بررسی قرار گرفته است و راهبرد معرفی مشهد از منظر فرهنگ رضوی یکی از مهمترین سیاست‌های ما در این مسیر است.

ارباب خالص خاطرنشان کرد: دشمن در حال تلاش برای عقب مانده و شکست‌خورده نشان‌دادن ما در تامین امنیت است و فرصت مشهد 2017 زمان مناسبی برای معرفی واقعیت ایران اسلامی و مشهد مقدس به جهانیان به شمار می‌رود.

وی افزود: برنامه‌های زیادی برای این رویداد در نظر گرفته شده است اما آنچه که ما پیشنهاد داده‌ایم این است که جلسات متعدد با حضور مقامات ملی و استانی سایر کشورها برگزار شود.

نماینده وزارت امورخارجه در شمال‌شرق کشور عنوان کرد: دعوت از ایرانیان خارج از کشور و در کنار آن برگزاری هفته‌های مشهد در سایر کشورها که اولین آن‌ها در حیدرآباد هند برگزار خواهد شد از جمله برنامه‌های ما به شمار می‌روند.

ارباب خالص اضافه کرد: رویدادهای فرهنگی، هنری، دانشگاهی و اقتصادی برای این سال در نظر گرفته شده است و ما به دنبال آن هستیم که رویکرد و رونق اقتصادی را ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های مختلفی در زمینه هنری و صنایع دستی استان وجود دارد، گفت: می‌توان از فرصت مشهد 2017 برای تعالی بخشیدن به این ظرفیت‌ها استفاده کرد و رونق اقتصادی ایجاد کرد.

نماینده وزارت امورخارجه در شمال‌شرق کشور اظهار کرد: برگزاری مسابقات و جشنواره‌های خاص نیز از دیگر برنامه‌های ماست که قصد داریم از ظرفیت‌های هنری همه کشورهای اسلامی بهره ببریم.

ارباب خالص ادامه داد: دعوت از مسئولین مختلف کشورهای اسلامی برای افتتاحیه رویداد مشهد 2017 از دیگر برنامه‌های ماست و در کنار آن تلاش می‌کنیم که سفیران کشورهای مختلف را که در تهران حضور دارند برای این رویداد در طول سال به مشهد بیاوریم.

وی تصریح کرد: در رویدادهای مهم بین‌المللی تلاش می‌کنیم که از مدیران و مسئولین آن‌ها دعوت کنیم و دعوت‌های خوبی هم در این زمینه تاکنون اتفاق افتاده است که هدف آن اطلاع رسانی این رویداد مهم در سطح بین‌المللی است.

نماینده وزارت امورخارجه در شمال‌شرق کشور خاطرنشان کرد: سفرهای مقدماتی برخی مقامات بین‌المللی تاکنون به مشهد انجام شده است که برخی اطلاع رسانی شده و برخی نیز اطلاع‌رسانی نشده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: