• چهارشنبه ۲۶ آبان ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 958-14888-5
  • خبرنگار : 15209
  • منبع خبر : ----

برادران: چهره‌های ورزشی می‌توانند سفیر پیام مشهد 2017 به جهان باشند

رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: می‌توانیم با ورزش، پیام مشهد 2017 را خیلی ساده به مردم منتقل کنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدمهدی برادران ظهر امروز در نشست ظرفیت‌های گردشگری ورزشی در مشهد 2017 که در سالن شورای دانشکده تربیت‌بدنی دانشگاه فردوسی برگزار شد، اظهار کرد: جایگاه ورزش در استان و  شهر مشهد باید مشخص شود، قطعا ما می‌توانیم برای گردشگری ورزشی در مشهد در کنار بحث‌های زیارتی و فرهنگی برنامه داشته باشیم.
 
وی عنوان کرد: به عنوان پیشنهاد در سمت‌های مختلف چندین بار گفتم برخی از چهره‌های ورزشی مشهد می‌تواند به عنوان سفیر ورزشی پیام مشهد 2017 را به جهان منتقل کند که در این خصوص پتانسیل‌های لازم در شهر مشهد وجود دارد اما مدیریت باید کمی تغییر کند.
 
رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی  خاطرنشان کرد: در کنار مسابقات ورزشی کشورهای اسلامی در سال 2017 ما باید به فکر برگزاری  مسابقات ورزشی شهرهای اسلامی باشیم. 
 
وی گفت: نیاز بسیاری وجود دارد که ما بتوانیم اول به مردم مشهد و سپس کشور و جهان، مشهد 2017 را معرفی کنیم خیلی‌ها هنوز نمی‌دانند که این رویداد چه هدفی را دنبال می‌کنند قطعا بیش از هر حوزه‌ای ورزش می‌تواند در این قسمت تاثیر گذار باشد.

وی ادامه داد: دو دیدگاه وجود دارد یکی اینکه برخی معتقدند در مشهد ما باید مانند سایر شهرهای کشور عمل کنیم و حریم رضوی را متعلق به خود حرم مطهر بدانیم، عده‌ای هم عقیده دارند که نه کل شهر حرم مطهر است و باید با قوانین دیگری عمل کنیم.
 
برادران افزود: دیدگاه سومی هم وجود دارد که ما می‌توانیم با همان اقداماتی که در سایر شهرهای کشور اتفاق می‌افتد برنامه‌ریزی داشته باشیم اما پیوست فرهنگی برای این برنامه‌ها به وجود بیاوریم که مطابق با حساسیت‌ها و شرایط موجود در شهر مشهد باشد.
 
رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی  تصریح کرد: ما باید با یک نگاه منطقی شرایط موجود را بررسی کنیم قطعا می توانیم در همه عرصه‌ها فعال باشیم و می‌شود یک شهر مذهبی با رعایت موازین مذهبی آن شهر در تمامی حوزه‌ها  با همان فرهنگ رضوی فعال باشد.
 
وی تاکید کرد: نه تنها ما باید مخالف فعالیت بیشتر در شهرهای مذهبی باشیم بلکه باید مطابق با فرهنگ‌های رضوی اقداماتی را برنامه‌ریزی کنیم که توسعه دهنده این فرهنگ باشد. باید بتوانیم مشهد را به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: