• چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۰ - ۱۱:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 902-14187-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تخريب بخشي از بناي تاريخي دبيرستان "خيام" در نيشابور؛
مدير دبيرستان:
ميراث فرهنگي تاكنون كاري براي مرمت آن انجام نداده است

مدير دبيرستان "خيام" شهرستان نيشابور گفت: بخشي از بناي تاريخي اين دبيرستان در حال تخريب است و ميراث فرهنگي تاكنون هيچ كاري براي مرمت آن انجام نداده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) – منطقه خراسان، سرچاهي در مراسم نواختن زنگ خيام به مناسبت 28 ارديبهشت، روز ملي بزرگداشت خيام نيشابوري در دبيرستان خيام نيشابور، اظهار داشت: بناي اين دبيرستان با معماري خاص به‌عنوان نخستين مدرسه نيشابور در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است.

وي در ادامه پيشنهاد داد: برگزاري مسابقه رياضي كه هر ساله در نيشابور به اين مناسبت برگزار مي‌شود، به صورت كلي در سطح مدارس خراسان رضوي برگزار شود.

وي افزود: بخشي از همايش كه براي جامعه دانش‌آموزي مفيد است، منتشر شود و به‌عنوان دروس اختياري دانش‌آموزان شهرستان نيشابور قرار گيرد.

همچنين مهندس سالور از خيام‌شناسان كشور در اين مراسم گفت: از تاريخ ولادت تا وفات خيام در مورد آثار و جهان‌بيني وي مطالب نادرستي بيان شده كه برخي از اين موارد متناقض است و در كتب مختلف انديشمندان داخلي و خارجي موارد مختلف قيد شده است.

وي تأكيد كرد: بايد شخصيت خيام در زمينه تاريخ علم بررسي شود و دانش‌آموزان با بررسي كامل به ابعاد مختلف اين شخصيت تمام‌شمول بپردازند.

مراسم نواخت زنگ خيام به مناسبت 28 ارديبهشت به‌صورت رسمي با حضور مقامات استاني و شهرستاني در دبيرستان خيام برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: