• جمعه ۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-390-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی (ره) خراسان‌رضوی:

ایجاد 6500 شغل برای مددجویان کمیته امداد خراسان‌رضوی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌رضوی گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر حوزه تولید و اشتغال، کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی سال گذشته بالغ بر 6500 شغل برای مددجویان خود با اعتباری بالغ بر 800 میلیارد ریال ایجاد کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محسن مسعودیان‌راد در حاشیه همایش «مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی گناباد» در جمع خبرنگاران گفت: در سال جاری نیز اقداماتی برای توسعه طرح‌های اشتغال به لحاظ اعتباری و شکلی مد نظر است و درصدد هستیم با تجمیع اشتغال‌های پراکنده و خرد در یک سطح مناسب‌تری زمینه افزایش بهره‌وری این مشاغل فراهم شود.

وی درخصوص توانمندسازی مددجویان گفت: در حوزه توانمندسازی مددجویان، هدف ایجاد اشتغال‌های پایدار به‌ویژه در مناطق روستایی و فروش محصولات تولیدی در شهرهای بزرگ است که در این راستا در تعطیلات نوروزی 68 طرح مددجویان با همکاری آستان قدس‌رضوی با برپایی نمایشگاه به فروش رسید.

مسعودیان‌راد با بیان اینکه کمیته امداد اقدامات فرهنگی، اشتغال زایی و خدمات معیشتی را در حاشیه شهر مشهد اجرا می‌کند، افزود: اشتغال‌های مشهد به صورت کارگاهی و کارآفرینی است و در این راستا کارگاه های کارآفرینی فراوانی در حاشیه شهر مشهد ایجاد و این کارگاه‌ها به صورت متغیر از 10 تا بیش از 100 نفر را مشغول به کار کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌رضوی یکی از اقدامات زیرساختی برای مددجویان را مسکن عنوان و خاطرنشان کرد: طی سال های اخیر بالغ بر 18 هزار مسکن برای مددجویان کمیته امداد احداث و یا خریداری شده است.

وی هزینه‌های درمان مددجویان را یکی از مشکلات کمیته امداد برشمرد و تصریح کرد: درمان عامل تولید فقر و استمرار فقر است و هزینه های سنگینی بر مددجو به صورت غیر مترقبه تحمیل می‌شود، بنابراین هدفمند کردن کمک‌های مردمی و هزینه در راستای درمان مهم و ضروری است.

مسعودیان عنوان کرد: کمک مستقیم مشکلی را حل نمی‌کند و کمک باید به رفع زمینه فقر باشد که درمان یکی از این مقوله‌هاست و می‌توان با یک مسئله بهداشت و پیشگیری، از ابتلا به بیماری مددجو جلوگیری کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی ضمانت را یکی از مشکلات اشتغال مددجویان دانست و افزود: اگر یارانه‌ها به عنوان صندوق پشتیبانی ضمانت قرار بگیرد، به راحتی وام اشتغال مددجویان توسعه می‌یابد نه اینکه فقیر از وام اشتغال کمیته امداد به دلیل عدم تامین ضامن و ضمانت پرداخت وام محروم‌تر می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: