• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 963-9988-5
  • خبرنگار : 15170
  • منبع خبر : ----

رییس هیات شنای خراسان رضوی:

بحث آموزش را به شکلی گسترده پیگیری می‌کنیم

رئیس هیات شنا خراسان رضوی گفت: پس از اتمام ماه رمضان کلاس‌های آموزش شنا را با جدیت آغاز خواهیم کرد. 

مجید مشتاق عشق در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص فعالیت‌های هیات شنا با توجه به آغاز فصل تابستان عنوان کرد: در حال حاضر استخر شهید هاشمی‌نژاد در اختیار هیات شنا قرار دارد و همانند سال‌های گذشته، بحث استعدادیابی در رده‌های سنی جوانان و نوجوانان را در دستور کار خود قرار داده‌ایم. 

وی ادامه داد: کلاس‌های زیر 14 سال را راه‌اندازی کردیم، ولی فعالیت رسمی این حوزه در فصل تابستان بعد از اتمام ماه رمضان آغاز خواهدشد. 

مشتاق در خصوص آموزش مربیان برای کلاس‌های تابستانی تصریح کرد: هیات شنا کلاس‌های بازآموزی را برای علاقه مندان و مربیان به این رشته برگزار می‌کند. باید به این موضوع اشاره کنم که هر سال این کلاس برگزار می‌شود و در پنج سطح به مربیان و علاقه‌مندان به این رشته ورزشی آموزش داده می‌شود. 

رئیس هیات شنای خراسان رضوی ادامه داد: برگزاری این کلاس‌ها  هشت ساعت بیشتر طول نخواهدکشید که چهار ساعت آن تئوری و چهار ساعت آن عملی است. تمرکز را در مبحث آموزش در سطح دو و سه قرار داده‌ایم و در سطح یک به بالا برای علم تمرینی و مربی‌گری آموزش های لازم داده‌خواهدشد.

وی خاطرنشان کرد: در این کلاس برای مربیان، جزوه‌های آموزشی در نظر گرفته‌شده که بتوانیم نکات مهم و لازم برای شناگران و علاقه‌مندان به این رشته را آموزش دهیم. در پایان کلاس به متقاضیان و مربیان گواهی حضور در جلسات اهدا خواهدشد.

مشتاق گفت: تمرکز هیات شنا در حال حاضر در بحث آموزش است و امیدوارم بتوانیم با آموزش کافی، شناگران به سطوح بالا برسند و بتوانند با درخشش و ثبت رکوردهای خوب به تیم ملی دعوت شوند.

رئیس هیات شنای خراسان رضوی اظهار کرد: در شنا اگر تاکتیک شناگری خوب نباشد، به هیچ عنوان نمی‌تواند رکورد خوبی بزند ولی خوشحالیم که در این مدت شناگران زیادی از مشهد به تیم ملی دعوت شدند. 

وی ادامه داد: آریا نسیمی‌شاد، محسن مهمان‌نواز از مشهد، سینا غلامی و علی فتحی از نیشابور در حال حاضر به اردوهای تیم ملی دعوت می‌شوند.

مشتاق افزود: لیگ نوجوانان استان را در پنج مرحله برگزار خواهیم‌کرد، سال گذشته هشت تیم در این مسابقات شرکت کردند و امیدوارم امسال دو تیم دیگر به این تیم‌ها اضافه شوند.

رئیس هیات شنای خراسان رضوی تصریح کرد: تلاش خواهیم‌کرد شناگران خوبی را در بحث نیمه‌حرفه‌ای از این مسابقات شناسایی کنیم تا پروسه استعدادیابی در شنای استان با قدرت ادامه‌یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: