• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-17387-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

یک کارگران تئاتر:

باید به تئاتر کارشناسانه نگاه کرد

یک کارگران تئاتر گفت: باید به تئاتر نگاه کارشناسی شود و افراد متخصص در حوزه‌های فرهنگ و هنر در خصوص این هنر نظر بدهند.

عبدالله برجسته در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خراسان، در خصوص مطالبات خود از شورای شهر و معاون فرهنگی شهرداری عنوان کرد: به عقیده بنده در این 4 سال که گذشت، خیلی به معنای کلمه «تئاتر» در حد اسم و این کلمه پرداخته نشده است و به عقیده من در این 4 سال در حق بچه‌ها تئاتر کم‌لطفی شده است.

وی ادامه داد: در همه‌ جای دنیا اصولا شهردار است که از تئاتر حمایت می‌کنند ولی متاسفانه در این 4 سال ما حمایتی از شهرداری چه به صورت مستقیم و چه غیرمستقیم مشاهده نکردیم.

برجسته با اشاره به اینکه در این چند سال شهرداری کارهای که حس می‌کردند خوب است را آماده کردند، اظهار کرد: به عقیده من اگر قرار است کار تئاتری تولید شود، باید با نگاه کارشناسی اتفاق بیفتد و اگر هدف ما جذب مخاطب و افزایش سطح کیفیت تئاتر در مشهد است، باید به این مقوله توجه شود.

این کارگردان تئاتر تصریح کرد: تئاتر یک هنر فاخر است و اینکه فردی را که متخصص نیست برای نظردهی انتخاب کنیم کاری اشتباه است. با توجه به اینکه هدف شهرداری این است که مخاطب را جذب کند، با ارائه این کارهای بی‌کیفیت مخاطب پس زده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین وقتی هنرمندان تئاتر و همچنین اداره فرهنگ و ارشاد زحمت می‌کشند و سعی دارند مخاطب را جذب کنند اما با ارائه نمایش‌های بی‌کیفیت و رایگان باعث پس زدن مخاطبان می‌شود.

برجسته با اشاره به اینکه دغدغه امروز نمایش تولید نیست بیان کرد: امروزه نمایش‌های خوبی تولید شده اما به دلیل نداشتن سالن هنوز اجرا نشدند و مشهد با کمبود سالن استاندارد تئاتر مواجه شده است. اگر شهرداری این نیاز را در الویت قرار دهد هنر در این شهر به جایگاه والایی دست می‌‎یابد.

این کارگردان  با بیان اینکه شهرداری اماکن فرهنگی و فرهنگ‌سراهای بسیاری دارد، می‌تواند این مکان‌ها را در اختیار بچه‌ها تئاتر قرار دهد، بیان کرد: امیدوارم شورای شهر جدید در بخش فرهنگ و هنر با توجه به ظرفیت‌های والای فرهنگی مشهد بتواند در گام‌های درست قدم برداشته و برای پیشرفت هنر تلاش کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: