• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-15614-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی خبر داد

اجرای 84 پروژه در استان در راستای طرح ملی کنترل آسیب‌های اجتماعی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: در راستای طرح ملی کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی 84 پروژه در استان انجام شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سیدجواد حسینی امروز 29 خرداد ماه در جلسه ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان که در اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در جلسه چهارم کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی که هر چهار الی 6 ماه برگزار می‌شود، عنوان کردند ای کاش این نگاهی که در حال حاضر به کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور وجود دارد، 20 سال پیش آغاز می‌شد، این موضوع به معنای تایید رویکردی است که در حال حاضر داریم.

وی ادامه داد: تقریبا نظام در حوزه سیاست‌های آسیب‌های اجتماعی به رویکرد نسبتا مناسبی رسیده است که مناقشه پیرامون آن نیست و باید همت کنیم که این رویکرد را پیاده کنیم، در این راستا 84 پروژه در استان اجرا و به سازمان‌ها واگذار شده است، در مرحله اول اعتبار این پروژه‌ها 40 میلیارد ریال بوده که بیش از 10 میلیارد ریال آن به آموزش و پرورش اختصاص یافته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: اعتبار طرح‌های کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در سال جاری قرار است به 400 میلیارد ارتقا یابد، این موضوع بستگی به عملکرد ما دارد به همین دلیل موضوع نظارت بر این طرح را بسیار جدی پیگیری می‌کنیم.

حسینی یادآور شد: آموزش و پرورش در طرح ملی کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی جدی‌ترین نهاد ماست، زیرا هم مخاطبان گسترده دارد و هم اینکه کار این سازمان کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

وی افزود: در این راستا یک ساختاری را در آموزش و پرورش طراحی کردیم، از آنجا که برای مداخله موثر در ابتدا باید وضعیت موجود را بشناسیم آزمون سلامت روان را برای 80 هزار دانش‌آموز متوسطه اول برگزار کردیم که این آزمون تحلیل محتوا شد همچنین تحقیقات کیفی صورت گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه 75 درصد مدارس واجد شرایط تحت پوشش طرح ملی کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی قرار گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: در نهایت اطلس آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان استان تدوین شد به گونه‌ای که مشخص می‌شد به طور مثال هر منطقه یا هر دانش‌آموز چه مشکلاتی دارد، در مرحله بعد مداخلات موثر باید انجام می‌گرفت و در این راستا در کنار اقدامات دیگر کمیته ارتقای سلامت روان و اجتماع در آموزش و پرورش تشکیل دادیم.

حسینی با بیان اینکه حدود 2400 نفر امام جماعت رسمی در مدارس فعالیت می‌کنند، ادامه داد: نقش این روحانیون برای کنترل و کاهش مفاسد اخلاقی بسیار مهم است باید آموزش‌هایی با رویکرد مداخله‌ای برای آن‌ها برگزار شود.

احداث 21 مدرسه در حاشیه شهر مشهد در دولت تدبیر و امید 

وی یادآور شد: در دولت تدبیر و امید 21 مدرسه با 189 کلاس درس و اعتباری بیش از 250 میلیارد ریال در حاشیه مشهد احداث شده که این مدارس می‌توانند نقش بسیار مهمی در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشند همچنین در دولت یازدهم تعمیر نمازخانه مدارس، هوشمندسازی کلاس‌ها، آسفالت و ایجاد سرویس بهداشتی با اعتباری حدود 230 میلیارد انجام شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: برای پروژه‌های آینده ملاک ما در تخصیص اعتبار به دستگاه‌ها زودبازده ‌بودن، نوآوری، فراگیری، ایجاد هم‌افزایی و جلب مشارکت مردمی است، به این دلیل که در حال حاضر باید اقدامات اورژانسی انجام دهیم پروژه‌ها باید زودبازده باشند.

حسینی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه هشت مدل تبلیغی اغواکننده در این انتخابات به طور کامل محقق شد، اما اثر تعیین‌کننده نداشت دلیل این موضوع هم مشارکت فعال طبقه متوسط است، رکن اصلی این طبقه را معلمان، استادان دانشگاه، جوانان و زنان تشکیل می‌دهند، اگر در جایی طبقه متوسط وارد عرصه‌ای شود قطعا پیروزی محقق خواهد شد.

وی افزود: اگر گفتمان‌های تبلیغی را در سطح ملی تحلیل محتوا کنیم، شکاف‌های اجتماعی بیرون می‌آید، در این گفتمان‌ها هیچ منازعه اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و ... مشاهده نشد، بلکه گفتمان‌ها بر مسائل اقتصادی متمرکز بودند، در اقتصاد هم اشتغال، تورم و رشد اقتصادی اهمیت دارد، هیچ کاندیدایی از رشد اقتصادی صحبت نکرد فقط عنوان شد که رشد اقتصادی حاصل شده به دلیل نفت بوده همچنین در خصوص تورمی که از 40 درصد به زیر 10 درصد رسیده هیچ‌کس حرفی نزد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: تنها دغدغه کاندیداها اشتغال بود، در ابتدا و انتهای زمان آغار بکار رئیس دولت‌های نهم و دهم، 20 میلیون و 600 هزار فرصت شغلی وجود داشت، این موضوع به معنای صفر بودن میزان ایجاد فرصت شغلی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: