• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-15814-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ‌آموزش و پرورش خراسان رضوی:

معلمان، بهترین عامل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی هستند

مدیرکل ‌آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: اگر معلمان مهارت و دانش لازم را کسب کنند، شاید بتوانند بهترین عامل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باشند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا کاظمی امروز 29 خرداد ماه در جلسه ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان که در اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه با رویکرد توانمندسازی مدیران و معلمان، طرح تقسیم کار ملی کنترل و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را یک فرصت برای آموزش و پرورش تلقی کردیم، اظهار کرد: اجرای بیش از 70 درصد کارگاه‌های این طرح  بر عهده معلمان بوده است، اگر معلمان توانمند شوند و مهارت و دانش لازم را کسب کنند، به عنوان کسانی که به طور مستقیم با آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان مواجه هستند، شاید بتوانند بهترین عامل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باشند.

وی  با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از آن‌ها یکی از اولویت‌های آموزش و پرورش بوده، هست و خواهد بود، ادامه داد: در حوزه تقسیم کار ملی طرح کنترل و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی یکی از سخت‌ترین تکالیف بر عهده آموزش و پرورش گذاشته شد.

مدیرکل‌ آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: باید حدود 290 هزار دانش‌آموز را تحت پوشش طرح قرار می‌دادیم به طور مثال باید در موضوع کاهش اعتیاد 99 هزار دانش‌آموز پایه ششم و 82 هزار دانش‌آموز پایه نهم تحت آموزش‌های لازم قرار می‌گرفتند همچنین کاهش طلاق، مدیریت عواطف و هیجانات و ... از جمله سرفصل‌های آموزشی بودند.

کاظمی تصریح کرد: بلافاصله روند اجرایی را آغاز و در قالب 10 هزار کلاس درس کارگاه‌ها برگزار شدند، علاوه بر برگزاری این کارگاه‌ها 70 هزار و 152 کارگاه برای دانش‌آموزان، اولیاء و معلمان برگزار کرده‌ایم و 24 هزار دانش‌آموز، 174 هزار ولی و 36 هزار فرهنگی تحت آموزش‌های لازم قرار گرفتند.

مدیرکل ‌آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه در سطح استان 75 درصد از مدارس واجد شرایط تحت پوشش طرح تقسیم کار ملی کنترل و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: برای هر کدام از سرفصل‌های موردنظر محتوای آموزشی تدوین کردیم.
 
وی یادآور شد: 1350 مورد بازرسی در هشت محور از انجام طرح‌ها صورت گرفته است که روند اجرایی 90 درصد طرح‌ها مطلوب بوده است.

کاظمی خاطرنشان کرد: حدود پنج مجموعه در آموزش و پرورش در رابطه با پیشگیری از‌ آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند به طور مثال مشاور امور جوانان هشت برنامه، مشاور امور بانوان 6 طرح، انجمن اولیا و مربیان چهار طرح ویژه و اداره مراقبت از آسیب‌های اجتماعی هم 13 طرح و 23 اقدام را دنبال می‌کنند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: