• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-12485-5
  • خبرنگار : 15233
  • منبع خبر : ----

بسیج اساتید در خراسان رضوی بیش از 3 هزار عضو دارد

رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی اعلام کرد که بیش از 3 هزار نفر از اساتید استان عضو بسیج اساتید هستند.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، دکتر مجتبی بذرافشان ظهر امروز در نشستی خبری که در سالن شورای دفتر سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌های استان برگزار شد، اظهار کرد: بسیج اساتید به عنوان ساختار وابسته به دانشگاه است، این ساختار ریشه‌ای از پایین به بالا دارد و جایگاه اساتید در سازمان‌دهی و روشن فکری جامعه و در فعالیت‌های علمی، پژوهشی و فعالیت‌های نوآوری، جایگاهی والا است.

وی با اشاره به اینکه اساتید اولین برنامه‌ی جدی خود را در سال 77 طراحی کردند، گفت: 31 خرداد به مناسبت شهادت‌ دکتر چمران همایش ملی تحت عنوان شهید چمران، اسوه‌ی بسیج مطرح شد و حدود 9 ماه روی این همایش ملی‌ کار شد، با توجه به عنوانی که به نشست داده شده بود یکی از اهداف آن شناخت ابعاد شخصیت وجودی شهید چمران به عنوان اسوه‌ی بسیج بود.

رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی افزود: دومین هدف این همایش احیا، حفظ و اعتلای تفکر بسیجی در دانشگاه بود و در ‌آن زمان بسیج اساتیدی در کشور وجود نداشت و شهید چمران به عنوان اسوه بسیج استادان معرفی شد.

رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی عنوان کرد: دراستان خراسان بزرگ در دانشگاه فردوسی اولین بار بسیج اساتید مطرح شد و بعد از آن در اواخر سال 1377 دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه اصفهان اقدام به تشکیل بسیج اساتید کردند.

بذر افشان عنوان کرد: از جمله برنامه‌های ما، فعال‌سازی کرسی‌هایی در علوم انسانی، اقدام به فعالیت‌هایی جدید در حوزه نظریه‌پردازی اساتید، تعامل با اقشار اجتماعی و فرهنگی و همچنین برگزاری  اردوهای بسیج دانشجویی طی دو نوبت در طول سال است.

وی افزود: برآورد ما این است که  امسال 390  برنامه با حضور اساتید داشته باشیم و در اردوهای جهادی و مشاوره‌های علمی،تخصصی  و همچنین در مساجد، اساتید حضور پیدا ‌کنند.

بذر افشان با اشاره به اینکه 43 حلقه علمی فعال در دانشگاه‌های استان وجود دارد، تصریح کرد: قصد داریم امسال 30 حلقه علمی به حلقه‌های علمی سال‌های گذشته اضافه کنیم.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه‌ها بحث راهیان نور است، گفت: در مورد راهیان نور بسیج دانشگاه فردوسی برنامه‌هایی را اجرا می‌کند و در 3 سال اخیر با توجه به محدودیت ظرفیت، در سال94 تعداد 25 خانواده عضو هیات علمی بسیج اساتید، سال 95، 30 خانواده و سال 96 تعداد 18خانواده در اردوی راهیان نور شرکت کردند.

رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خراسان‌رضوی درباره تعداد اعضای بسیج اساتید استان گفت: اعضای جامعه دانشگاهی استان اعم از هیئت علمی ثابت و حق‌التدریس البته به جز علوم پزشکی که بسیج جداگانه دارد؛  بیش از 13 هزار و 863 نفر هستند که  سه هزار و 295  عضو بسیج اساتید هستند، از مجموع استادان حق التدریسی که تقریبا 11 هزار نفر  هستند حدود دو هزار نفر‌ عضو بسیج اساتید خراسان رضوی هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: