• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 963-11990-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

رییس دادگستری کاشمر:

ساده انگاری در معامله‌ها دردسر ساز شده است

رییس دادگستری کاشمر با بیان اینکه ساده انگاری در معامله‌ها دردسر ساز شده است، گفت: شهروندان باید وقتی با کسی معامله می‌کنند حتمأ ضمانت نامه‌های لازم را از طرف مقابل بگیرید.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمود قانعی امروز در مصاحبه مطبوعاتی خود با خبرنگاران به مناسبت آغاز هفته قوه قضائیه از ابتدای تیرماه با بیان اینکه در گذشته هر قاضی و دادیار 200 پرونده را رسیدگی می کرده اما اکنون این آمار با توجه به افزایش نیروها به شدت کاهش داشته است، گفت: با توجه به افزایش نیرو حضور مسئولان قضایی در جمع مردم جهت رفع مشکلات  بیشتر شده است.

وی با تاکید بیشتر در جمع مردم روستایی، از ارتقاء کمی و کیفی دستگاه قضا در این شهرستان خبر داد و عنوان کرد: با صدور احکام جدید قضایی توسط ریاست قوه قضائیه، تعداد قضات شاغل در دادگستری شهرستان افزایش خوبی داشته است.

قانعی با اشاره به اینکه در جهت افزایش کادر قضایی، بالاتر رفتن کیفیت رسیدگی توفیقات خوبی داشته‌ایم، بیان کرد: در حوزه زندان کاهش مشهود تعداد زندانیان با مدیریت پرونده‌های اجرایی و کیفری صورت گرفته است.

‌وی در ادامه علل عمده افزایش پرونده‌ها در دادگستری را سهل انگاری مردم در کارها دانست و افزود: متاسفانه در جامعه بدون اینکه قراردادی منعقد شود و یا در معامله‌ها شاهدی گرفته شود معامله‌های بسیاری صورت می گیرد که اغلب با مشکل مواجه می‌شوند.

رییس دادگستری کاشمر در ادامه با انتقاد از زیاد شدن ازدواج دختران کم سن و سال به خصوص در روستاها گفت: جلوی ازدواج‌های زودهنگام باید گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه نباید امر ازدواج را ساده گرفت، یکی از معضلات امروز را اختلافات خانوادگی، طلاق و مشکلات زنان بچه سال دانست و افزود: بدون شک هیچ گاه دختر 16 و 17 ساله نه تنها توان مدیریت یک زندگی ساده را نخواهد داشت بلکه نمی تواند بچه داری کند.

قانعی با بیان اینکه زندگی‌های امروزی برخلاف گذشته بسیار مشکل است، بیان کرد: بخش زیادی از اختلافات خانوادگی مربوط به سنین کم سن و سال است.

وی با اعلام اینکه زنان خردسال نمی‌توانند جایگاه خود را در خانواده مستحکم کنند، گفت: خانواده‌ها هیچ گاه نباید فریب ظاهر، پول و ازدواج های قوم و خویشی را بخورند.

رییس دادگستری کاشمر با تاکید براینکه در ازدواج نباید از روی احساسات تصمیم گرفت، خاطر نشان کرد: اغلب پرونده‌ها مربوط به اختلافات زوج های کم سن و سال، اعتیاد، ماهواره و خیانت‌ها زن و شوهر است.

وی در پایان حضور در جمع روستائیان، سخنرانی در قبل از خطبه های نماز جمعه و... را از جمله برنامه های هفته قوه قضائیه دانست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: