• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-7084-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان:

تعدادی از شهرک‌های صنعتی به اجرای طرح‌های کشاورزی اختصاص می‌یابد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی با اشاره به طرحی در خصوص واگذاری بخش‌هایی از برخی شهرک‌های صنعتی برای بهره‌برداری مصارف کشاورزی عنوان کرد: قرار شد آن بخش‌هایی که قابلیت بهره‌برداری در بخش کشاورزی داشته و استقبال بخش صنعتی از آن کمتر است را به طرح‌های جهاد کشاورزی استان واگذار کنیم.

محمود مهدی‌زاده مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خراسان با اشاره به توافقات ابتدایی صورت گرفته مجموعه شرکت شهرک‌های صنعتی استان با جهاد کشاورزی استان برای واگذاری بخشی از اماکن تعدادی از شهرک‌های صنعتی استان به جهاد کشاورزی عنوان کرد: در جهت استفاده بهینه از زیرساخت‌های صنعتی استان این طرح بررسی شد و قرار شد آن بخش‌هایی که قابلیت بهره‌برداری در بخش کشاورزی داشته و استقبال بخش صنعتی از آن کمتر است را به طرح‌های جهاد کشاورزی استان واگذار کنیم.

وی ادامه داد: در این راستا با مذاکراتی که با جهاد کشاورزی استان داشتیم، در مرحله اول 7 شهرک و ناحیه برای این منظور پیشنهاد شد که در صورت موافقت نهایی جهاد کشاورزی استان، مصوبه مجمع را نیز برای این منظور دریافت خواهیم کرد و طرح‌های جهاد کشاورزی مانند کشت قارچ و کشت‌های گلخانه را در این شهرک‌ها دنبال کنیم.

مهدی‌زاده مقدم بیان کرد: این اقدامات در مرحله ابتدایی صورت می‌گیرد. پیشنهادات ما به سازمان جهاد کشاورزی استان اعلام شده و اطلاعات لازم برای بررسی در اختیار ایشان قرار گرفته و در حال حاضر منتظر نظر نهایی جهاد کشاورزی استان هستیم تا به توافقی با جهاد کشاورزی دست یابیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی افزود: با واگذاری بخشی از هر شهرک صنعتی، جهاد کشاورزی می‌تواند تا هر زمان که بخواهد به فعالیت خود ادامه دهد چون این طرح‌ها در قالب واگذاری است و می‌تواند ادامه یابد. 

وی تصریح کرد: اجرای این طرح تغییر کاربری شهرک‌ها نیست بلکه باید توجه داشت کشت‌های گلخانه‌ای که مزاحمتی برای بخش صنعت ندارد، به نوعی طرح صنعتی نیز محصوب می‌شود. این طرح باید در نهایت با هماهنگی مقام عالی استان نهایی شود. در حال حاضر فضای استان نیز برای این کار خوب است.

مهدی‌زاده مقدم خاطرنشان کرد: با ادامه طرح‌های اولیه می‌توان وارد پروسه‌های دیگر شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: