• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-7184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان:

استان نیازمند 1347 میلیارد تومان برای ارتقای شاخص‌های اقتصادی است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی با اشاره به پروژه‌های پیشنهادی دستگاه‌های اجرایی از محل اعتبارات استانی ارتقای شاخص‌های اقتصادی عنوان کرد: برای اتمام این پروژه‌ها مبلغ 1347 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، رضا جمشیدی در پنجاه و چهارمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان به تشریح چگونگی تدوین گزارش عملکرد اقتصاد مقاومتی استان بر مبنای چارچوب های ابلاغ شده پرداخت و گفت: بر مبنای چارچوب ابلاغی دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور به استان‌ها عملکرد سال جاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این چارچوب مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و بر این اساس رتبه‌بندی خواهند شد.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی تاکید کرد: لازم است این گزارش از سوی دستگاه‌ها و نهادهای استان مورد بررسی کارشناسی دقیق قرارگیرد و نظرات کارشناسی آن‌ها نهایتا ظرف مدت مشخص شده و تصمیم‌گیری به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور ارائه شود.

وی ادامه داد: این مدل ارزیابی عملکرد اقتصاد مقاومتی استان ها دارای محورهای ده‌گانه ارزیابی برای دستگاه‌های اجرایی است و دارای 60 شاخص کمی و 61 شاخص کیفی است.

جمشیدی در خصوص بسته‌های رونق اشتغال و پروژه‌های ملی اولویت‌دار گفت: در راستای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری به منظور رونق تولید و ایجاد رشد اقتصادی، دستگاه‌های اجرایی باید برنامه اجرایی مربوطه را مطابق مفاد و زمان‌بندی تعیین شده تنظیم و به دبیرخانه ستاد ارسال و گزارش ماهانه اقدامات نیز برای اجرای این مصوبه را به طور مستمر به دبیرخانه ستاد ارائه نمایند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی تصریح کرد: تعداد پروژه‌های پیشنهادی دستگاه‌های اجرایی از محل اعتبارات استانی ارتقای شاخص‌های اقتصادی بالغ بر 542 پروژه با اعتبار 3577 میلیارد تومان است. برای اتمام این پروژه‌ها مبلغ 1347 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با بیان اینکه بر اساس نتایج رصد و پایش پیشرفت پروژه‌های مصوب اقتصاد مقاومتی در سال گذشته 71 پروژه بین 51 تا 75 درصد، 65 پروژه بین 76 تا 99 درصد و  175 پروژه نیز صددرصد پیشرفت فیزیکی داشته‌ است، گفت: تعدادی از پروژه‌های استان نیز پیشرفت فیزیکی مناسبی نداشته که بایستی نسبت به تعیین تکلیف آن در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام شود.

در ادامه محمدمهدی مروج‌الشریعه، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی، با بیان اینکه ایجاد اشتغال و تاثیرگذاری در تولید اقتصادی هدف اصلی ما در سال جاری است، گفت: می‌توان از کمک‌های فنی و اعتباری موضوع اعتبارات ارتقای شاخص‌های اقتصادی استان برای طرح‌های صنعتی کوچک اولویت‌دار با پیشرفت فیزیکی مناسب و طرح‌های دانش‌بنیان و واحدهای صنعتی کوچک فعال و صادراتی که با کمبود سرمایه در گردش مواجه هستند، واحدهای فنی و مهندسی و خدمات مشاوره‌ای و نظایر آن استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه نبایستی فرصت‌ها را از دست داد، خاطرنشان کرد: خودمان را گرفتار فرایند پر و پیچ و خم نکنیم. بهترین و کارآمدترین کاری که می‌شود انجام داد کاهش سود کارمزد بانکی برای این واحدهای تولیدی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی افزود: برای ادای وظیفه به فرمایش مقام معظم رهبری فرصت را از دست ندهیم و کار را از همین حالا شروع کنیم و کار خوبی ارائه دهیم و الگوی خوبی برای کشور باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: