• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-17614-5
  • خبرنگار : 15204
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی:
استفاده از لباس فرم برای دانش‌آموزان اختیاری است

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی تصریح کرد: با مدیرانی که استفاده از لباس فرم را اجباری کنند، به‌عنوان متخلف برخورد خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی‌رضا کاظمی شامگاه روز گذشته، در برنامه تماشا که در شبکه خراسان رضوی پخش شد، با بیان اینکه «استفاده از لباس فرم برای دانش‌آموزان اختیاری است»، اظهار کرد: سرویس مدارس و انتخاب لباس فرم در شرح وظایف آموزش‌وپرورش نیست؛ اما نگاه ما یک رویکرد تربیتی نسبت‌به لباس فرم مدارس بوده و هدف از وجود لباس فرم در مدارس، ایجاد نظم و هماهنگی در فضای مدرسه است. لباس فرم یک آموزش تربیتی به دانش‌آموز می‌دهد و فاصله‌های طبقاتی را از بین می‌برد.

وی افزود: آموزش‌وپروش حدود دوسال است که در اجرای فرایند لباس فرم مدارس ورود پیدا کرده و به‌عنوان متولی برای حمایت و توزیع متقارن البسه بین دانش‌آموزان و همچنین حذف دلالان فعالیت می‌کند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی با اشاره به اینکه «نسبت‌به سال گذشته علاوه‌بر بالابردن کیفیت، قیمت لباس فرم را نیز 10 درصد کاهش داشته‌ایم»، تصریح کرد: به‌عنوان مثال، قیمت لباس فرم مقطع ابتدایی از 32 هزارتومان تا 35 هزارتومان، در چهار جنس مختلف است که انتخاب رنگ و جنس لباس توسط انجمن اولیا و مدیریت مدرسه صورت می‌گیرد.
وی تشریح کرد: در سال آینده، جشنی خواهیم داشت برای طراحی و الگوسازی لباس فرم مدارس تا اتحادیه‌ها و تولیدکنندگان از این الگوها برای طراحی لباس استفاده کنند و همچنین 130 شرکت در سطح استان خراسان رضوی با ظرفیت‌های مشخص، توسط اتحادیه پوشاک به ما معرفی شد که این شرکت‌ها مورد آزمایش و نظارت مدارس است.

کاظمی با بیان این‌که «تمام نظارت‌ها را انجام داده‌ایم تا لباس فرم دانش‌آموزان کیفیت و قیمت مناسبی داشته باشد»، خاطرنشان کرد: به مدیران مدارس در بخش‌نامه‌ای قید شده است تا لباس فرم دانش‌آموزان در یک دوره تحصیلی تغییر نکند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی درخصوص نحوه انتخاب سرویس‌های مدارس عنوان کرد: خودروهای مورد استفاده سرویس‌های مدارس شامل پراید، سمند، ون و ماشین‌های گروهی کلاس 1 و 2 است. ما 99 شرکت را به تاکسیرانی معرفی کردیم و تا کنون 68 شرکت مورد تایید قرار گرفته است.

کاظمی با بیان این‌که «قیمت‌گذاری برای سرویس‌های مدارس را کارگروه حمل‌ونقل شورای شهر تصویب کرده و در مرحله بعد به آموزش‌وپرورش ابلاغ می‌شود»، افزود: فرایند قیمت‌گذاری بر اساس ورودی و به‌ازای هر کلیومتر مبلغی به آن اضافه می‌شود که به‌عنوان مثال، ورودی پراید 52 هزار و 212 تومان، سمند و پژو 53 هزارتومان و خودروی ون نیز 43 هزارتومان است.

وی دربارۀ تعرفۀ مشخص‌شدۀ کلیومتر،سرویس‌های مدارس بیان کرد: برای پراید هر کیلومتر 2930 تومان، سمند و پژو 3980 تومان و خودروی ون نیز 2816 تومان است؛ البته در مناطق پرترافیک شهر، بیشتر زمان در نظر گرفته می‌شود و پول سرویس مدارس در مقاطع مختلف تفاوت‌های اندکی دارد. 88 درصد مبالغ گفته‌شده  سهم راننده و شرکت است و مقدار باقی‌مانده سهم مدرسه، بیمه و... خواهد شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی با اشاره به اینکه «70 هزار دانش‌آموز از سرویس مدارس استفاده می‌کنند»، عنوان کرد: در شهرستان مشهد 1007 مدرسه وجود دارد که توسط 8674 خودرو سرویس‌دهی انجام می‌شود و 4306 نفر آقا و 4368 خانم راننده این خودروها هستند و طبق نظر شورای کمیسیون حمل‌ونقل تأکید کردیم در تمام مدارس دخترانه از رانندۀ زن استفاده کنند.

وی اظهار کرد: در خصوص بهسازی مدارس 70 فضای آموزشی جدید به آموزش‌وپرورش اضافه شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: