• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-19686-5
  • خبرنگار : 15220
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار خراسان رضوی مطرح کرد

پیشنهاد تدوین نظام‌نامه تعامل و مشارکت نخبگان با دستگاه‌های دولتی

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: پیشنهاد می‌شود که نظام نامه تعامل و مشارکت نخبگان با دستگاه‌های دولتی و عمومی تدوین شود که شامل چندین مولفه خواهد بود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سید جواد حسینی د در شورای هم اندیشی و گفت و گوی دولت و نخبگان شورای نخبگان که با حضور جمعی از مسئولین شهری، اساتید و نخبگان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، با اشاره به مولفه‌های پیشنهادی نظام‌نامه تعامل و مشارکت نخبگان با دستگاه‌های دولتی ، اظهار کرد: راه اندازی میز گفت‌وگو  به منظور استخراج ایده‌هایی که می‌توان آن‌ها را پرورش داد و انتخاب هشت نخبه به عنوان مشاور جوان برای هشت اداره کل فعال زیربط استانداری خراسان رضوی، به عبارت دیگر تمام دستگاه‌های اجرایی از جمله اداره کل برق، ارشاد، محیط زیست، آموزش و پرورش و...  یک مشاور جوان نخبه داشته باشد داشته باشند و در خصوص هریک از کارگروه‌های فعال از جمله محیط زیست، امور زیربنایی و... نخبگانی که تخصص متناسبی در ارتباط با شورای برنامه ریزی استان دارند را وارد کار کرده و از آن‌ها در این زمینه‌ها نیز استفاده شود.

وی تاکید کرد: درحال حاضر 28 شهرستان استان پارلمان زنان دارند که در تمام این پارلمان‌ها یکی از بانوان نخبه معرفی و آن‎ها را وارد کار خواهیم کرد. ما درخانه سمن ها که در آن از نظام نامه تعامل تشکل‌های غیر دولتی رونمایی کردیم، بنا بر این شد که یکی از نخبگانی که عضو تشکل غیردولتی و یا دولتی است، را در شورای مرکزی عضو شود.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: معمولا بین نخبگان و سیستم‌های اجرایی فاصله‌ وجود دارد و به عبارتی تعامل مناسبی بین آن‌ها بر قرار نیست که این موضوع در اغلب کشورها وجود دارد.

حسینی گفت: امروزه خوشبختانه مشارکت مردمی به نقطه‎ای رسیده که همه به لحاظ نظری آن را قبول دارند. در این میان بسیاری از حکومت‌ها هستند که الزاما به لحاظ عملی مشارکت پذیر نیستند و در همین راستا کتابی را تحت عنوان «مشارکت پایدار مردم در توسعه شهری» با رئیس شورای شهر کنونی به رشته تحریر در آوردیم که در این کتاب مشارکت را در سه مدل مشارکت شعاری، مشارکت مربوط و مشارکت واقعی تقسیم کردیم. 

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی خراسان رضوی اظهار کرد: درحال حاضر در استانداری خراسان رضوی با رویکرد مشارکت واقعی مردم به سمت مشارکت نظام مند در حرکت هستیم که برای مشارکت نظام مند در عرصه سیاسی خانه احزاب، در عرصه اجتماعی خانه تشکل‌های غیر دولتی، در عرصه جوانان  خانه جوانان که تا اواخر امسال در برخی دیگر از شهرستان‌های استان نیز راه اندازی خواهد شد؛ ایجاد کرده‌ایم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: