• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-14614-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

واکنش نایب رئیس شورای شهر به شایعه رفتن شهردار مشهد به تهران

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در واکنش به شایعات رفتن شهردار مشهد به تهران، گفت: «به امید تصمیمی که خیر و صلاح ایران اسلامی را لحاظ کرده و انتخابی استراتژیک برای ماندن در شهر مشهد و یا رفتن به تهران صورت پذیرد».

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرضا موحدی‌زاده در ادامه واکنش‌ها به شایعات رفتن قاسم تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد، به شهرداری تهران با انتشار یادداشتی در صفحه منسوب به خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام، نوشت: «کنکاشی درباره احتمال عزیمت مهندس قاسم تقی‌زاده خامسی، از مشهد (پایتخت معنوی و فرهنگی) به تهران (پایتخت سیاسی ودیپلماسی)!

وی ادامه داد: «در اول شهریور 1396 شورای پنجم مشهد، پس از یک مارتن نفس‌گیر و رقابت بین 22 کاندیدای شهرداری دومین کلان‌شهر ایران، مشهد، مهندس تقی‌زاده خامسی را به عنوان شهردار مشهد انتخاب و به مردم و وزارت کشور معرفی کرد».

موحدی‌زاده در ادامه «دانش، ‌تخصص، تجربه و مهارت برتر ایشان در مدیریت شهری»، « تعلق خاطر به تفکر پویای اصلاحات و مشی اعتدال و عقلانیت»، «پاکدستی و دارای سوابق مرتبط با رشد، توسعه وعمران شهری»، «برخوردار از روحیه و منش تعامل برد- برد، ‌با حفظ هویت اصلاح طلبی» و «باور به راهبرد، تغییر و پیشرفت لیست امید، در شیوه مدیریتی شهری و مشارکت مردم، جوانان و بخش خصوصی» را 5 شاخص اصلی انتخاب شهردار مشهد معرفی کرد. 

وی با اشاره به محاسن انتقال احتمالی شهردار مشهد به پایتخت ایران، افزود: «وجود شاخص‌های پنج‌گانه فوق، روح و انرژی امید، اعتماد و نشاط را در تهران پمپاژ خواهد کرد. تجربه 10 ساله ایشان در معاونت شهرداری تهران، سرمایه مدیریتی و اجتماعی کارگشا خواهد بود. قدرت تعامل و قدرت اجرایی ایشان، مانع از تکرار تجربه تلخ شورای اول تهران و نومیدی مردم پایتخت خواهد شد».

نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد هم‌چنین به معایب رفتن زودهنگام تقی‌زاده خامسی از شهرداری مشهد اشاره کرد و نوشت: «او در آغاز پذیرش مسئولیت شهرداری مشهد گفت که به خاطر امام‌رضا(ع) شهر و مردم زادگاه خودش آمده و رفتنش اثر ماندگار، شیرین و مثبت در ذهن مردم مشهد نخواهد داشت».

وی ادامه داد: «او تصور نکند شورای شهر تهران را همانند شورای شهر مشهد، در تعامل، اعتماد، انسجام و درک مشترک خواهد یافت. او به وجدان، اخلاق و پیمان خویش مراجعه کند؛ هشت ماهه بودن خدمتش در مشهد و جرقه امیدی که در شهر و شهروندان زده شده ممکن است به خاموشی گراید هم‌چنین امید مردم و شورای پنجم شهر مشهد را در انتخاب شهردار بعدی دچار چالش‌ها و گرفتاری نمایند».

موحدی زاده اضافه کرد: «به امید تصمیمی که خیر و صلاح ایران اسلامی را لحاظ کرده و انتخابی استراتژیک برای ماندن در شهر مشهد و یا رفتن به تهران صورت پذیرد».

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: