• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-11087-5
  • خبرنگار : 15260
  • منبع خبر : ----

مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی مصلی مشهد:

هدف از برگزاری نماز عید فطر در «مصلی پایین خیابان»، انجام کار فرهنگی است

مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی مصلی مشهد گفت: هدف از برگزاری نماز عید فطر در بنای تاریخی مصلی پایین خیابان مشهد، انجام کار فرهنگی است، به این دلیل که امروزه جامعه ما بیش از هرچیز به فعالیت فرهنگی احتیاج دارد.

ستار قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص برگزاری نماز عید فطر امسال در مصلی تاریخی مشهد اظهار کرد: با توجه به اینکه این مکان پاتوق هنرمندان بود، می‌تواندر آن  کار فرهنگی، در کنار کار هنری صورت دنبال شود و در سال جاری با همکاری شهرداری منطقه 6 و معاونت فرهنگی شهرداری مشهد توانستیم فعالیت‌های فرهنگی را در این مکان رونق دهیم.به این نکته هم می‌توان اشاره کرد که جایزه‌ای هم تحت عنوان کمک هزینه عتبات عالیات در روز عید فطر برای نمازگزاران در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ما خواستیم که کارهای فرهنگی ایام نوروز و ماه رمضان را که هر ساله در پارک‌ها انجام می‌شد، در این مجموعه دنبال کنیم چرا که وقتی در منطقه 6 بنای مذهبی داریم و در این مکان هم سالیان سال نماز اعیاد اسلامی، نماز باران، نماز عید فطر و... خوانده می‌شد، خوب است که بعد از انقلاب اسلامی هم نماز عید فطر را در این مکان برگزار شود.

مدیر مجموعه فرهنگی و تاریخی مصلی مشهد افزود: در بنای تاریخی مصلی پایین خیابان مشهد هرشب هم برنامه‌های مذهبی داریم، ضمن این‌که مردم هم خیلی خوب استقبال کردند و هرشب ما شاهد حضور مقامات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در این مجموعه هستیم.

قاسمی تصریح کرد: قرار بر این است که بعد از این، شهرداری منطقه 6 برای فعالیت‌های فرهنگی‌ای که در قالب برنامه‌های مذهبی است، این فضا را به ما اختصاص دهند و این قضیه نیز ادامه‌دار باشد و تنها به ماه مبارک رمضان محدود نشود.

وی اضافه کرد: در این میان با شورای شهر هم صحبت‌هایی صورت گرفت که این فرصت‌‌ها به اقدام فرهنگی تبدیل شود و با کمک بخش خصوصی، بتوانیم شب‌های فرهنگی را در این مکان برپا کنیم و صرفا بر روی کار هنری تمرکز نکنیم.

مدیر مجموعه فرهنگی و تاریخی مصلی مشهد عنوان کرد: قرار بر این است که هر هفته، یک شب، یکی از دعاها مانند دعای توسل در این مکان خوانده شود. در ماه محرم هم ویژه برنامه‌های این ماه را برگزار می‌کنیم و برای مناسبت‌های دیگر هم برنامه‌ریزی می‌کنیم که این کار ادامه‌دار باشد تا از این فرصت استفاده کنیم. اما چون اینجا فضا باز است، ما در زمستان قابلیت استفاده برنامه‌های فرهنگی را در مصلی نداریم و تنها در ایام بهار و تابستان می‌توانیم از این فضای باز بهره ببریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: