• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-7984-5
  • خبرنگار : 15278
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی:

یک جنگ اقتصادی با استکبار جهانی در پیش داریم

استاندار خراسان رضوی گفت: تسهیلات توسعه اشتغال روستایی فرصتی ارزشمند برای ایجاد خوشه‌های تولیدی و تکمیل زنجیره تولید بویژه در بخش کشاورزی و ایجاد ارزش افزوده در مناطق روستایی ومحروم به تناسب ظرفیت ها و مزیت‌های آن است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان در پنجمین جلسه شورای کشاورزی استان با بیان اینکه در سال جاری 12هزار میلیارد تومان تسهیلات ویژه توسعه مناطق روستایی و محروم از سوی دولت تعیین شده است، عنوان کرد: سهم خراسان‌رضوی از این رقم 610 میلیارد تومان بوده که اگر در مهلت تعیین شده بتوانیم میزان مناسبی از آن را جذب کنیم از این جهت می توان از این تسهیلات رقم‌های بیشتری را نیز دریافت کرد .

وی ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرده هدف ما این است که فاصله بین تولید و سفره های مردم کوتاه شود به طوری که به نفع تولید کننده و مصرف کننده باشد، لذا تسهیلات اختصاص یافته به بخش کشاورزی باید در این جهت استفاده شود.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه بایستی چرخه های تولید دامی و باغی تکمیل شود، عنوان کرد: اگر مرغداری داریم باید تولید خوراک آن‌ها در نزدیک‌ترین فاصله توسط بخش‌های تعاونی شکل و راه اندازی شود. از این جهت اگر این چرخه‌ها نباشد رشدی در میان نخواهد بود.

رشیدیان افزود: سال گذشته علی‌رغم محدودیتی که در بودجه‌های عمرانی وجود داشته، 22 میلیارد تومان  برای تسهیلات ارزان قیمت واحدهای متقاضی صنعت، کشاورزی و خدمات اختصاص یافته است. از این جهت در سال جاری امیدواریم رقم اختصاص یافته تا  25 میلیارد تومان افزایش یابد. همچنین در سال جاری برای واحدهایی که مشمول استفاده از تسهیلات توسعه روستایی نمی‌شوند این تسهیلات ارزان قیمت در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص خرید تضمینی عنوان کرد: خرید تضمینی شیر، گندم و حوزه‌های مختلف کشاورزی همچنان در سیاست های دولت است که تاکنون 62 هزار تن گندم از بخش های جنوبی استان خریداری شده است.

استاندار خراسان رضوی افزود : از همکاری خوب شرکت آب منطقه ای استان و جهاد کشاورزی در همراهی با کشاورزان طی دو سال اخیر برای مدیریت منابع آبی و حفظ تولید قدردان بوده و همچنین این همکاری ها باید تداوم و ارتقا یابد .

رشیدیان در خصوص آنفولانزا مرغی  افزود: قهرمان این میانه تولیدکنندگان هستند، از این جهت که یک مورد بیماری در واحد تولید مرغ دیده شده و در نتیجه اقدامات لازم را انجام داده و از طرفی اگر به خوبی خسارت‌ها به خوبی جبران نشده است قدردان زحمات و تلاش آنان هستیم.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه جنگ اقتصادی پیش‌رو خواهیم داشت، عنوان کرد: درخصوص نهادهای دامی بایستی توجه جدی داشت که با وجود جنگ اقتصادی که با استکبار جهانی پیش رو داریم، از این جهت با همکاری با کشورهای دیگر بتوانیم از تحریم‌ها عبور کنیم که لازمه این عبور دقت سرعت عمل و توجه منافع ملی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: