• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 973-4691-5
  • خبرنگار : 15283
  • منبع خبر : ----

بنیانگذار جامعه هتلداری باحضور هتل‌داران کشور تجلیل شد

جعفر عطار پیشکسوت صنعت هتلداری کشور سوابقی نظیر بنیانگذاری و ریاست جامعه هتلداران ایران و استان را در کارنامه فعالیت خود دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان آیین تجلیل از تلاش های جعفر عطار، پیشکسوت صنعت هتلداری ایران و استان، در هتل همای شماره یک شهر مشهد باحضور بزرگان صنعت هتلداری برگزار شد.

ابوالفضل مکرمی‌فر، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در این مراسم اظهار کرد: جعفر عطار در این مدت نقشی فراگیر و فزاینده‌ در صنعت گردشگری استان داشته است و مایه افتخار سازمان و استان، اتحادیه و جامعه هتل داران استان و کشور است که به دنبال خدمات بی‌وقفه او برای فعالان صنعت گردشگری، نکوداشت او برگزار شده است.

مکرمی‌فر افزود: عطار پیگیری‌های گسترده‌ای را در راستای احیای صنعت گردشگری استان انجام داده است و فعالیت‌های وی بیش از پنج دهه در عرصه صنعت گردشگری به طول انجامید و اگر فردی به این صنعت دلبسته باشد درک می‌کند که پنج دهه فعالیت در این عرصه تا چه میزان همت، شوق، شکیبایی، ایستادگی و فداکاری می‌طلبد.

 محمدعلی فرخ‌مهر، رئيس اتحاديه هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های استان تهران در خصوص اقدامات اقای عطار اظهار کرد: در طی این سالها از فعالیت جناب عطار عوارضی که شهرداری‌ها می‌خواستند از هتلداران بگیرند شامل 60 درصد تخفیف شد در کنار این مسائل 5 سال تنفس ساخت برای هتل‌ها درنظر گرفته شد، همچنین عوارض تابلو به صفر رسید، لذا سیاست‌گذاری‌های اقای عطار به گونه‌ای بود که دولتمردان و نیز بخش خصوصی رضایت داشتند.

وی ادامه داد: امروز که صنعت هتلداری در سطح کشور در حال رشد است امیدواریم دولت و دولتمردان از فعالیت خانه‌مسافرها و بوم‌گردی‌هایی که در شان نظام جمهوری اسلامی نیستند و فاقد شناسنامه و مجوز هستند و مانع توسعه این صنعت هستند جلوگیری کنند.

جمشید حمزه‌زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران در ادامه عنوان کرد: جناب عطار بنیانگذار جامعه هتلداری ایران است و توانست این جامعه را به عنوان یک جامعه پویا و منسجم در سطح کشور مطرح کند.

وی بیان کرد: اعطای 50 درصد معافیت مالیاتی برای  تاسیسات گردشگری و صنعت هتلداری کشور از اقدامات ارزنده جناب عطار به شمار می‌آید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: