• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-14114-5
  • خبرنگار : 15310
  • منبع خبر : ----

آمادگی 180 گروه برای نظارت بر بهداشت تکایا و مکان‌های عزاداری استان

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به منظورنظارت، تكايا و مكان‌هايي كه مراسم عزاداري در آن برگزار می شود در 2 نوبت صبح و بعدازظهر برای پیشگیری از بروز و شیوع هرگونه بیماری مرتبط با آب و غذا بررسی‌هایی انجام می‌شود.

علی اصغر حسنی درگفت‌و‌‌گوبا ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص طرح بهداشت در ایام محرم اظهار کرد: در این طرح تعداد 180 اکیپ بازرسی در مشهد و شهرستان‌های استان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

حسنی در خصوص همزمانی توزیع نذورات و غذا توسط هموطنان ومساجد بیان کرد: بروز بيماري‌هاي مرتبط با غذا به‌ويژه بيماري‌هاي واگيردار روده اي درمکان های عمومی توزیع غذا بيشتر است، در صورت عدم رعایت ضوابط بهداشتي از جمله بهداشت فردي، محيطي و مواد غذايي در اين اماكن و مراسم عمومي با مسموميت‌هاي گسترده مواجه خواهيم شد.

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد خصوص برگزاری جلسات هماهنگي با مراکز بهداشت مشهد و فرمانداري به منظور تامين همكاري ادارات  و ارگانهاي  مرتبط افزود:  به منظور حفظ و ارتقاء سلامت جامعه افزایش اطلاع رسانی با همکاری رسانه‌های گروهی  و دريافت مجوز بهداشتي توسط افرادي كه قصد توزيع نذورات دارند، توسط گروه بهداشت و بهداشت محیط و حرفه ای در حال پیگیری است.

وی اضافه کرد: ناظران بهداشتی علاوه بر نظارت بر توزیع غذا بر رعايت ضوابط بهداشتي كه بايد توسط مسئولين ایستگاههای صلواتی ، محل‌های اسکان زایران  و هياتهاي امناي مساجد ، تكايا و هيات‌هاي عزاداري رعايت شود نظارت دارند.
 
علی اصغر حسنی تاکید کرد: رعایت اصول بهداشتی به منظور پیشگیری از بروز بیماری‌های قابل انتقال از آب و غذا از جمله؛ انجام پخت‌وپز در مکان‌های دارای شرایط بهداشتی مورد تائید مراکز بهداشت، تمامی افراد درگیر در توزیع آب، چای و غذا باید نسبت به دریافت کارت معاینه پزشکی اقدام کنند.

 معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: استفاده از فرآورده‌های دامی با کشتار مجاز و بسته بندی مورد تائید وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی، توجه به تهیه مواد غذایی اولیه سالم و بهداشتی، اجتناب از نگهداری مواد غذایی خام و پخته شده درمجاورت هم، استفاده از نمک‌های بسته بندی ید دار، سالم سازی میوه و سبزی، استفاده ازظروف یکبار مصرف با پایه گیاهی برای مواد غذایی گرم و لیوان‌های یکبار مصرف کاغذی برای چای و نوشیدنی‌های داغ، از مواردی است که در تهیه و طبخ و توزیع نذورات باید مورد توجه قرار گیرد. 

مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: تهیه و نصب وسایل اطفاء حریق به منظور جلوگیری و کنترل از آتش سوزی های احتمالی، رعایت نظافت، شستشو و گند زدایی مستمر سرویس‌های بهداشتی بر اساس دستور مراکز بهداشتی و جمع آوری، انتقال و دفع پسماند‌های تولید شده به صورت بهداشتی، دریافت مجوز بهداشتی برای افرادی که قصد توزیع نذورات را دارند با هماهنگی مسئولین برگزاری مراسم ها و هیات امناء مساجد و تکایا الزامی است.

وی اضافه کرد: ذبح دام در مقابل دسته‌های عزاداری و یا در محل تکایا و مساجد بدون دریافت مجوزهای بهداشتی و هماهنگی‌های لازم با ادارات دامپزشکی ممنوع است. 

حسنی تاکید کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در سطح شهر می توانند موارد را با شماره های تماس 190 سامانه ارتباطات مردمی وزارت بهداشت و تلفن شکایات دامپزشکی 7250025 در میان بگذارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: