• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9711-9685-5
  • خبرنگار : 15233
  • منبع خبر : ----

بنی‌هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا:

قانون اساسی باید بر اساس مقتضیات روز اصلاح شود

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی گفت: اگر امکان آن باشد باید قانون اساسی بر اساس مقتضیات روز و تجارب گذشته اصلاح شود.

سید محسن بنی هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به اینکه به نظر می‌رسد مشکل کمبود آب آشامیدنی در شهرها و آب کشاورزی در روستاها اولین مسئله‌ای است که انقلاب اسلامی در دهه پنجم خود با آن مواجه می‌شود، اظهار کرد: دومین مشکل، معضل محیط زیست و جبران تخریب محیط زیست است که در این چهل سال انجام شده و سومین مشکل اصلاح الگوی مصرف و رفع عادت‌های بد مردم در این چهل سال است که متاسفانه اسراف برای عده زیادی در کشور تبدیل به عادت شده است. 

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به اینکه به نظر می‌رسد چهارمین مشکل نیروی انسانی ناکارآمد است، تصریح کرد: نیروهای جوان امروز انقلاب کارآمد و امیدوارند ولی این نیرو اگر اشتغال و ازدواج مناسبی پیدا نکند نسل بعدی نسلی پرخاشگر، پرتوقع، ناکارآمد و طلبکار خواهد بود.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی با بیان اینکه شعارهای کلیدی انقلاب استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود، عنوان کرد: به نظر من میزان تحقق شعارهای انقلاب در حوزه استقلال هشتاد درصد، آزادی پنجاه درصد  و جمهوری اسلامی چهل درصد است. 

وی عنوان کرد: انقلاب برای اینکه به مردم نزدیک شود، باید اصل شایسته سالاری را در کشور اجرایی کند و منافذ رانت و قاچاق را در مملکت ببندد و دادگاه‌های از کجا آورده‌ای را برپا کند و مجازات‌های شایسته برای رانت خواران، قاچاقچیان و عوامل آن‌ها در نظر بگیرد و نظام مالیاتی کشور را اصلاح کند . 

بنی هاشمی با تاکید بر اینکه اگر امکان آن باشد باید قانون اساسی بر اساس مقتضیات روز و تجارب گذشته اصلاح شود، اضافه کرد: دومین اصلاح نیز باید در مهندسی فرهنگی کشور خصوصا نوع ارتباطات و وحدت حوزه و دانشگاه صورت پذیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: