• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-9386-5
  • خبرنگار : 15096
  • منبع خبر : ----

استفاده از هوش مصنوعی برای جلوگیری از خودکشی جوانان در ژاپن

محققان اظهار کردند:  شهری در ژاپن با استفاده از هوش مصنوعی، از خودکشی جوانان جلوگیری می‌کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از ساینس، نتایج مطالعات نشان می‌دهد که گاهی اذیت و آزار کودکان، منجر به خودکشی در آنها خواهد شد و محققان قصد دارند با استفاده از هوش مصنوعی، از این اقدام جلوگیری کنند.

شاید گاهی قلدری یک شوخی باشد، اما می‌تواند نتایج وخیمی به دنبال داشته باشد و گاهی منجر به خودکشی در افراد شود.

این بررسی از اهمیت ویژه‌ای به منظور سنجش آزار و اذیت در مدارس ژاپن برخوردار است و می‌تواند برای جلوگیری از آزار و اذیت در نظر گرفته شود.

در این بررسی 9000 مورد قلدری در مدارس ابتدایی و دبیرستانی در سال‌های 2012 تا 2018 در ژاپن همراه با اطلاعات مرتبط با سن، جنس، زمان و مکان قلدری مورد بررسی قرار گرفت.

مداخله به موقع با استفاده از هوش مصنوعی به مسئولان مدرسه اجازه می‌دهد تا  قبل از اینکه خیلی دیر شود، از وقوع بسیاری از اتفاقات جلوگیری کنند.

اگر هوش مصنوعی بتواند از خودکشی دانش‌آموزان جلوگیری کند، شاید این ابتکار جدید برای استفاده در سراسر جهان کاربرد داشته باشد و دیگر مدارس جهان هم از این سیستم مشابه برای محافظت از دانش‌آموزان استفاده کنند.

رفتارهای آزاردهنده و رنج‌آور در محیط‌های اجتماعی مانند مدرسه، محیط کار و یا زندگی (میان همسایه‌ها) از مسائل اجتماعی همیشگی ژاپن بوده که ادب، قانون، قیود و ملاحظات اجتماعی از پس آن برنیامده و با همه پیشرفت‌ها، این مسئله در ژاپن پابرجا است. از نمونه‌های بارز آن، رفتار گه‌گاه ناهنجار مردان با زنان در محیط کار است که ریشه در جامعه مردسالار دارد، اما در این سال‌های اخیر، آزار و رفتار خشونت‌آمیز در مدرسه بیش‌تر رایج بوده و تلاش بر این است که راه‌های موثر مقابله با آن یافت شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: