• سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 922-16886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

افتتاح بيست‌ويكمين كنفرانس مهندسي برق ايران؛

رييس دانشگاه فردوسي:
در سال 99 جزو 500 دانشگاه برتر جهان خواهيم بود

رييس دانشگاه فردوسي گفت: در سال 99 جزو 500 دانشگاه برتر جهان خواهيم بود.

به گزارش خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)- منطقه خراسان، دکتر عليرضا عاشوري در مراسم افتتاحيه بيست ‌و يكمين كنفرانس مهندسي برق ايران که صبح امروز در دانشکده فني‌ومهندسي دانشگاه فردوسي برگزار شد، با اشاره به اهداف اين دانشگاه تا سال 99، اظهار کرد: هدف دانشگاه فردوسي رسيدن به عدد 512 است که عدد 2 نماد جايگاه دانشگاه فردوسي در جمع دو دانشگاه برتر كشور است و اين هدف قابل دسترسي مي‌باشد، عدد 10 نماد دانشگاه فردوسي به عنوان دهمين دانشگاه منطقه و عدد 500  به معناي جايگاه اين دانشگاه در بين تمام دانشگاه‌هاي جهان است که قبل از سال 99 به اين هدف دست پيدا خواهيم کرد.

وي افزود: دانشگاه فردوسي شصت و چهارمين سال فعاليت خود را سپري مي‌كند و از نظر قدمت به عنوان سومين دانشگاه كشور بعد از دانشگاه تهران و تبريز است.

دکتر عاشوري با بيان اينکه در اين دانشگاه 22 هزار دانشجو مشغول به تحصيل مي‌باشند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 22 هزار دانشجو در اين دانشگاه مشغول به تحصيل مي‌باشند که از اين تعداد 6 هزار دانشجو در مقطع کارشناسي ارشد و دو هزار و 500 دانشجو در مقطع دكترا تحصيل مي‌کنند.

وي در ادامه گفت: با تاسيس واحد بين‌الملل دانشگاه فردوسي 1800 دانشجو مقطع کارشناسي ارشد و 900 دانشجو دكترا در اين واحد تحصيل مي‌كنند.

رييس دانشگاه فردوسي با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در سال 85 افزود: دانشگاه‌ها بايد طوري حركت كنند كه 30 درصد دانشجويان تحصيلات تكميلي باشند، اظهارکرد: 8 درصد دانشجويان اين دانشگاه در سال 84 دانشجويان تحصيلات تکميلي بودند که در حال حاضر اين رقم به 40 درصد افزايش پيدا کرده است.
 
وي افزود: در دو سال آينده اين رقم به 50 درصد خواهد رسيد.

دکتر عاشوري با اشاره به تعداد اعضای هيات علمي دانشگاه فردوسي خاطرنشان کرد:: حدود 760  عضو هيات علمي داريم كه از اين تعداد 700 نفر داراي PHD و 150 نفر داراي رتبه استاد تمامي يا پروفسوري مي‌باشند.

رييس دانشگاه فردوسي در ادامه گفت: براساس رتبه بندي وزارت علوم در سال 84 دانشگاه فردوسي در بين دانشگاه‌هاي كشور رتبه 12 را داشته كه در سال 86 به رتبه 9 ارتقاء پيدا كرد و هم‌اكنون بين رتبه 8 و 7 است.

وي افزود: دانشگاه‌ها را به دو دسته دانشگاه‌هاي جامع مانند دانشگاه تهران، اصفهان و دسته دیگر دانشگاه‌هاي صنعتي مانند شريف، اميركبير و اصفهان تقسيم مي‌كنند که جايگاه دانشگاه فردوسي در بين دانشگاه‌هاي جامع بعد از دانشگاه تهران و شيراز در رتبه‌ي سوم است.

 دکتر عاشوري در پايان گفت: سربازان اصلي ميدان پژوهش و تحقيق دانشجويان تحصيلات تكميلي و دكترا هستند.

حاشیه

لازم به ذکر است در اين مراسم مهمانان در سالن اصلی کنفرانس حضور داشتند و دانشجويان دانشگاه فردوسي در دو سالن  برنامه را از طريق ديتا دنبال مي‌کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: