• یکشنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 923-2384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رييس اتحاديه آبميوه و بستني فروشان مشهد:

استفاده از مقدار کم صعلب در بستنی‌ها مجاز است

رييس اتحاديه آبميوه و بستني فروشان مشهد گفت:  قیمت‌ها عموما در همه نقاط شهر یکسان هستند

سعيد شرف‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه خراسان، عنوان کرد: نرخ‌هاي امسال، نرخ پيشنهادي اعضا براساس هزينه‌ها است و از طريق اتحاديه بررسي و تاييد مي‌شود، نرخ پيشنهادي اكثر واحدها مشابه هم مي‌باشد.

وي ادامه داد: در گذشته نرخ بايد از كميته نرخ‌گذاري گرفته مي‌شد، اما در حال حاضر نرخ پيشنهادي توسط اعضای اتحادیه صورت می‌گیرد و چون اين نرخ‌ها با توافق طرفين مي‌باشد مشكل خاصی پيش نمي‌آيد.

شرف‌زاده با اشاره به اینکه تخلف در این صنف کم است، افزود: قیمت‌ها عموما در همه نقاط شهر یکسان هستند، مثلا اگر قيمت بستني قيفي در تمام نقاط شهر هزار تومان است، اما یک واحد صنفی این نوع بستنی را با قيمت دو هزار تومان به فروش برساند، مرتکب تخلف شده است و در صورت شکایت مردم، تخلف وی از طرف اتحادیه به سرعت پیگیری می‌شود.

وی تصريح كرد: در صورت مشاهده تخلف، به واحد صنفي متخلف تذكر داد مي‌شود و در صورت عدم توجه واحد صنفی پس از  احضار كتبي، از طريق ستاد بازرسی اصناف و تعزيرات به تخلف وی رسیدگی می‌شود.

رييس اتحاديه آبميوه و بستني فروشان مشهد ادامه داد: در حال حاضر حداقل 350 نفر در مشهد عضو این صنف می‌باشند و 50 نفر نيز به صورت شناخته شده در این صنف فعالیت می‌کنند.

وي در خصوص استفاده از صعلب در بستنی‌ها تاکید کرد: در تمام بستني‌ها هميشه در حد كمي صعلب استفاده مي‌شود كه اين مقدار كم مجاز است و مشكل خاصي ايجاد نمي‌كند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: