• دوشنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 939-2890-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

شرکت نساجی نيشابور جزء 10 واحد اول تولیدی در كشور است

مدیرعامل شرکت نساجی نيشابور گفت: شرکت سهامی عام نخریسی و نساجی خسروی خراسان واقع در خرو نیشابور به لحاظ تناژ جز 10 واحد اول تولیدی در کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، مدیرعامل شرکت سهامی عام نخریسی و نساجی خسروی خراسان در جمع خبرنگاران اظهار كرد: این شرکت در سال 1313 تاسیس شد و در حال حاضر با 40 هکتار زمین و حدود 50 هزار متر مربع سالن‌های صنعتی و نیمه صنعتی دارای انواع ماشین‌آلات تولیدی ریسندگی و بافندگی مدل 2000 تا 1012 است.

عباس ابوئی مهریزی گفت: از ابتدا در برنامه کاری چهار گروه در سه  شیفت جهت 353 روز کاری در سال برنامه داشته و 12 روز دیگر به عنوان سرویس کاری های 6 ماهه در تقویم کاری گنجانده شده است.

وی در رابطه با تعداد نیروی کاری مشغول بیان کرد: در حال حاضر این شرکت 335 نفر نیرو دارد که 275 نفر پرسنل اصلی و 59 نفر به صورت پیمانکاری مشغول به کارند و حداقل مدرک تحصیلی جهت استخدام در این کارخانه دیپلم است.

ابوئی مهریزی خاطرنشان كرد: نوع ماشین‌ها طوری است که در سالن‌ها نیروی کاری به آن صورت دیده نمی‌شود و هر 15 ماشین یک نفر مسئول دارد اما در طرح‌های بعدی پیش بینی کرده‌ایم که حداقل 10 درصد به نیروهای کار افزوده شود.

وي ادامه داد: تولیدات فعلی خط ریسندگی 15 تن انواع نخ ظریف پنبه ای، پلی‌استر پنبه، پلی‌استر ویسکوز و ویسکوز است، تولیدات سالن بافندگی تولید انواع پارچه‌های ملحفه‌ای، روپوشی، پیراهنی است.

مدیرعامل شرکت نساجی نيشابور درباره پنبه که یکی از مواد اولیه کارخانه است ادامه داد: واحدهای تولیدی دو سوم پنبه را از کشورهای دیگر مانند ازبکستان و تاجیکستان وارد می کنند و در مجموع سالیلنه 2500 تا 3 هزار تن در کارخانه نیاز داریم که حدود 40 درصد از ایران و 60 درصد وارد می‌کنیم.

ابوئی مهریزی درباره علت واردات و کمتر استفاده شدن پنبه ایران گفت: مشکلی که در این زمینه وجود دارد در ایران هر زمینی که در آن پنبه کشت می‌شود از نظر هکتاری کوچک است و هر زمین داشت و برداشتش مشابه زمین‌های دیگر نیست و عدم یکنواختی پنبه مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

مدیرعامل شرکت نساجی نيشابور در رابطه با کیفیت نوع پارچه تولیدی نیز تصریح کرد: پارچه‌ای که تولید می‌شود به خاطر کیفیت بالا، واحدهای دیگر آن را به نام پارچه ترک وارد بازار می‌‎کنند که البته جای تاسف دارد که در صنعت نساجی نتوانستیم اعتبار سازی کنیم که مشتریان داخلی اعتماد کنند.

این کارخانه در حال حاضر 80 ساله است و 85 درصد از سهام آن متعلق به آستان قدس رضوی و اولین کارخانه ریسندگی و بافندگی در استان خراسان بزرگ و مشهد بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: