• چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9311-10314-5
  • خبرنگار : 15056
  • منبع خبر : ----

با حضور شهردار مشهد؛

مهم‌ترين پروژه‌های فناوري اطلاعات شهرداري مشهد افتتاح شد

آیین افتتاح مهم‌ترین پروژه‌های فناوری اطلاعات شهرداری مشهد در سال جاری با حضور شهردار، معاونین شهردار و مدیران شهری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، علی آبسالان، مدیر‌عامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد صبح امروز، 15 بهمن ماه در مراسم افتتاح مهمترین پروژه‌های فناوری اطلاعات شهرداری مشهد در سال 93 که با حضور شهردار، معاونین شهردار و سایر مدیران حوزه شهرداری در سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد برگزار شد اظهار کرد: تلاش در راستای اقتصاد مقاومتی آن است که با حداقل امکانات در اختیار، حداکثر بهره‌وری را داشته باشیم و در راستای آن شهر هوشمندایجاد کنیم که این شهر نیز نیازمند ساختاری است که توزیع عادلانه خدمات و منابع را فراهم آورد.

وی ادامه داد: برای این منظور باید هویت دیجیتالی ایجاد کنیم و به کمک این ابزار سهم اقشار مختلف را از خدمات دریابیم .

سامانه نظارت همگانی موبایلی 137

مدیر‌عامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد از اولين سامانه نظارت همگاني موبايلي 137 تحت عنوان یکی از این پروژه‌ها یاد کرد و گفت: سامانه نظارت همگاني موبايل 137 با هدف شهروندمداري، جلب مشاركت حداكثري مردمي، ايجاد ارتباط دو سويه با آنان و دريافت نظرات، پيشنهادات، مشكلات حوزه شهري، پاسخگويي به مشكلات اعلام شده شبانه‌روزي در كمترين زمان و به صورت لحظه‌اي و آنلاين راه‌اندازي شده است.

آبسالان امكان پيگيري درخواست‌ها به صورت مكانيزه، امكان ارسال ويدئو و عكس براي درخواست، به دست آوردن امتياز و شركت در قرعه‌كشي، پنل پيشرفته ارسال درخواست را از مزیت‌های این سامانه دانست و افزود:كمك موثر در جهت برنامه‌ريزي حوزه مديريت شهري به رفع نيازهاي شهري زائران و مجاورين،
برقراري ارتباط دو سويه مردم با شهرداري و افزايش بازدهي خدمات و رضايتمندي زائران و مجاوران ثبت‌ پيام‌هاي متني، صوتي و تصويري از دستاورد‌های این سامانه است.

نرم‌افزار مشهد آنلاین

وی به نرم‌افزار مشهد آنلاين اشاره  و عنوان کرد: مشهد آنلاین نرم‌افزاري كاملا فارسي است كه به شهروندان اجازه مي‌دهد در هر كجا كه به اينترنت دسترسي دارد از آخرين اخبار شهر مشهد در حوزه سياسي، اقتصادي، ورزشي، فرهنگي و غيره مطلع شود و اين نرم‌افزار از طريق بخش همراه پرتال شهر مشهد  به آدرس mobile.masshad.ir به صورت رايگان در دسترس متقاضيان قرار داد.

مدیر‌عامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد ارايه اخبار شهري،‌اجتماعي، سياسي، فناوري، اقتصادي، ورزشي، علمي و فرهنگي هنري، امكان مشاهده عكس و فيلم پيوست خبر، امكان به اشتراك‌گذاري اخبار، را از مزایای این نرم‌ افزار برشمرد و اضافه کرد:اطلاع‌رساني اخبار و رويدادهاي شهر مشهد به شهروندان
كمك به شهروندان در برنامه‌ريزي براي زندگي شهري نیز از مهمترین دستاورد‌های نرم‌افزار مشهد آنلاین است.

سامانه تصمیم‌یار و نسخه موبایلی

آبسالان همچنین به سامانه تصمیم‌یار و نسخه موبایلی اشاره کرد و افزود: اين مهم صرفا در قالب سيستم‌هاي يكپارچه و پايگاه‌هاي اطلاعاتي توسعه يافته فراهم مي‌گردد چراکه شهردار مشهد با توجه به تنوع عمليات و گستردگي پايگاه‌هاي اطلاعاتي خود براي ارزيابي همه جانبه موضوعات حيطه كاري خود و اتخاذ بهترين تصميم نيازمند به سامانه‌اي است كه در تصميم‌گيري موثر حمايت شود.

وی از ايجاد توانايي در شناسايي و تصحيح روندهاي منفي، قابليت اندازه‌گيري كارآمدي و ناكارآمدي سيستم و توانايي در توليد گزارش‌هاي جزيي با توجه به نتايج كلي تحت عنوان دستاورد‌های این سامانه یاد کرد.

شهرنما(مشاهده تصاوير 360 درجه شهري)

مدیر‌عامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد تصریح کرد: نرم‌افزار موبايلي سامانه شهر نما در حال حاضر تحت سيستم عامل اندرويد، از طريق آدرسhttp://mobile.masshad.ir قابل دسترسي است. و با نصب اين سامانه تصاوير 360 درجه‌اي سطح شهر مشهد در دسترس قرار مي‌گيرد که استفاده از اين نرم‌افزار به منزله قدم زدن در محيط شهر به صورت مجازي است و تمامي معابر شهري به صورت 360 درجه تصويربرداري شده‌اند.

سیستم مدیریت پشتیبانی و امداد( سمپا)

آبسلان با بیان اینکه با راه‌اندازي اين سامانه يكپارچه‌سازي فرآيندهاي پشتيباني انجام و كاربران هر گروه از سامانه‌هاي نرم‌افزاري مانند شهرسازي، عوارض خودرو، پورتال و .. از يك درگاه مشترك درخواست‌هاي خود را ثبت و پيگيري خواهند كرد عنوان کرد: پاسخگويي به سوالات و درخواست‌هاي كاربران به صورت يكپارچه، مكتوب بودن سوالات و در نتيجه حذف محدوديت تعداد پاسخگويي شفاهي، مشاهده وضعيت كلي در خواست‌ها توسط متقاضي از مهمترین دستاورد‌های این سامانه است.

سامانه مدیریت و برنامه ریزی تامین‌کنندگان شهرداری مشهد

وی همچنین به سامانه مديريت تامين كنندگان شهرداری مشهد نیز اشاره کرد و گفت : این سامانه ابزاري است كه به كمك مديريت شهري براي تشخيص مشاور اصلاح جهت ارجاع پروژه‌هاي مطالعاتي و طراحي در حوزه‌هاي مختلف عملكرد شهرداري و دبيرخانه هيات انتخاب مشاور،‌تامين كنندگان خدمات تخصصي و عمومي شهرداري مي‌آيد.

مدیر‌عامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد دسترسي سريع و آسان و نيز امكان به روز‌رساني اطلاعات و سوابق كاري مشاورين و پيمانكاران، حفظ رويه احراز درستي اطلاعات ارايه شده توسط واحدهاي ذيربط، انتخاب مشاور و پيمانكاران براساس شاخص‌هاي ارزيابي واحد متقاضي را از قابلیت‌های این سامانه برشمرد و گفت: كاهش رويه‌هاي سليقه‌اي و همسان‌سازي شيوه‌ها و يكپارچه شدن سيستم ارزشيابي و پايش عملكرد مشاورين و پيمانكاران از اهم دستاورد‌های آن است.

سامانه پژوهشگران شهری

آبسالان اظهار کرد: اين سامانه بستري جهت شناسايي پژوهشگران، اعلام طرح‌هاي پژوهشي سالانه شهرداري به پژوهشگران، اجراي فرآيند دريافت پيشنهادات آنان و داوري مربوط، ارجاع طرح‌هاي پژوهشي به پژوهشگران،‌تصويب عناوين طرح‌هاي پژوهشي مورد نياز معاونت‌ها، مناطق و سازمان‌هاي زير مجموعه شهرداي مشهد راه‌اندازي شده است.

وی گفت: مديريت كاربران ارشد سامانه مديريت توسعه و پژوهش، ارزيابي واظهار نظر در خصوص فرم‌هاي تعريف طرح پژوهشي، ارسال درخواست اعلام نيازهاي پژوهشي به حوزه هاي شهرداري، مديريت رابطان پژوهشي حوزه‌ها از مهمترین امکانات این سامانه است.

شبکه فیبر نوری شهرداری مشهد

مدیر‌عامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد به راه اندازی شبکه فیبر نوری مشهد نیز اشاره کرد و افزود: شبکه فیبر نوری برای 200 کیلومتر از شهرداری این شهر برنامه ریزی شده است و امکان اتصال گذرگاهی برای انتقال اطلاعات را فراهم می‌کند.

آبسالان همچنین از راه اندازی سامانه volp، سامانهآرامستان‎‌ها، سامانه مدیریت و هدایت امداد، سامانه مدیریت بازار‌های سیار و سامانه مدیریت جلسات شورای اسلامی شهر مشهد نیز خبر داد.

 در این مراسم با استفاده از سامانه volp که سامانه برقراری ارتباط تلفنی تصویری است، ارتباطی تلفنی میان شهردار و رییس شورای اسلامی شهر مشهد با شهردار منطقه ثامن و مدیر مسوول روزنامه شهرآرا صورت گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: