• شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 949-4487-5
  • خبرنگار : 15137
  • منبع خبر : ----

رییس کمیسیون امور فنی عمرانی شورای شهر مشهد:

برای موفقیت در «مشهد 2017» نیازمند نخبگان هستیم

رییس کمیسیون امور فنی عمرانی شورای شهر مشهد گفت: برای رسیدن به نتایج بهتر در بحث «مشهد 2017» باید دیدگاه نخبگان مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، مهدی ذاکرالحسینی در اولین نشست تخصصی با محوریت مشهد 2017 و راهکارهای رسیدن به شهر ایرانی اسلامی که ظهر امروز 7 آذر ماه شهرداری مشهد برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: در رابطه با شهر ایرانی اسلامی فعالیت‌های بسیاری به انجام رسیده‌است، که از آخرین موضوعات مورد بحث، طرح جامع و تفصیلی با رویکرد توسعه شهر مشهد است.

 وی ادامه داد: در واقع تلاش بر این است که پروژه‌های شهر اسلامی برای شهر مشهد در بازه زمانی که برای این طرح در نظر گرفته شده‌است پیش رود و از آن بهره‌برداری گردد. 

در ادامه این نشست مهندس مزدا نوبری عضو هیات علمی دانشگاه خیام به ارائه راهکارهایی برای رسیدن به شهر ایرانی اسلامی پرداخت و خاطرنشان کرد: نیازمند این هستیم که شهر مشهد از زمان پذیرایی از پیکر امام رضا(ع) تا به امروز و نیز دوره‌های مختلف توسعه‌ای مشهد مورد بررسی قرار گیرد 

وی ادامه داد: در واقع باید به خوانش دوره‌های توسعه‌ای متعدد شهر مشهد پرداخت و دستورزبانی دیگر برای دوباره نوشتن و ساختن شهر مشهد روی آوریم.

دکتر محمدرحیم رهنما عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی نیز دراین باره سخن گفت و تصریح کرد: در این بین، سوالی که باید به آن پاسخ داد این است که چگونه پیوند فرآیند جهانی شدن شهر ایرانی اسلامی می‌تواند اتفاق بیافتد که علاوه بر جهانی بودن، با عناصر اسلامی بودن نیز همراه باشند.

وی عنوان داد: می توان به این نکته اشاره نمود که شهرهای ایران با عدم زیبایی همراه هستن که باید به جایگاه هنر و ارتقای آن توجه کنیم، تا شاید بتوانیم شهر را از نظر اغتشاشات موجود سامان‌دهی کنیم.

دکتر ایمانی، مدیرگروه معماری شهرسازی دانشگاه پیام نور مشهد نیز در خصوص رسیدن به شهر ایرانی اسلامی با بیان این که در این فرصت کوتاه زمان عملیاتی کردن یک پروژه  ناممکن است، گفت: در سایر کشورها در ایام و رویدادهای خاص برنامه‌ریزی‌های شهری مشخصی انجام می‌شود و شهر شکل و شمایل جدیدی را پیدا می‌کند و بنابراین مشهد در سال 2017 نیز بایستی با برنامه‌ریزی عملیاتی همراه باشد  و شهر از لحاظ ظاهر با اقدامات کم هزینه آماده گردد.

دکتر مسعودی، رئیس مرکز طراحی و مطالعات شهرداری  نیز در این رابطه سخن گفت و اظهار کرد: شاید مشهد در سال 2017 تنها بهانه‌ای باشد که بتوان اقدامات اجرایی در بازه زمان یک ساله، مشهد را به شهری  ایرانی اسلامی تبدیل کند.

وی تصریح کرد: این امر تنها زمانی ممکن خواهد بود که نقشه راه معینی  وجود داشته باشد و شهر در بازه زمانی کوتاه با نظم و التزام خاص همراه با توجه به رویکردهای دینی همراه باشد. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: