• شنبه ۲۸ آذر ماه، ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 949-11790-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

فرماندار نیشابور اعلام کرد؛

همایش فضل‌بن شاذان در 2017 بین‌المللی خواهد بود

فرماندار نيشابور گفت: همايش فضل بن شاذان در سال 2017 به عنوان يك همايش بين‌المللي برگزار شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)– منطقه خراسان، كنگره فضل بن شاذان در روزهاي 26 و 27 آذرماه در فرهنگساري سيمرغ شهرستان نيشابور برگزار شد، رونمايي از نرم افزار فضل بن شاذان و همچنين تنديس اين شخصيت، از برنامه‌هاي ديگر اين همايش بود.

غلامحسين مظفري فرماندار شهرستان نيشابور، در گفت‌وگو با ايسنا عنوان كرد: همايش فضل بعد از مدت‌ها معطلي بالاخره با كيفيت خوبي برگزار و مقالات علمي خوبي نيز ارائه شد.

وي گفت: ابعاد شخصيتي و انديشه و كتاب‌هاي شخصيتي همچون فضل جاي كنكاش و جست‌وجو دارد و بايد به معرفي و ارائه آن پرداخت و ما نيز طبيعتاً اين برنامه‌ها را در جهت شناخت چنين شخصيت‌هايي ادامه خواهيم داد.

مظفري ادامه داد: من پيشنهاد داده‌ام كه مجموعه‌هاي مرتبط‌تر نيز براي برگزاري همايش تعريف شوند و همزمان با معرفي مشهد به عنوان پایتخت مذهبی جهان اسلام در سال 2017 این همایش نیز در سطح بین‌المللی و به‌طور گسترده‌تر با محوریت نیشابور برگزار شود.

فرماندار نيشابور اظهار كرد: ما پيگير هستيم كه روز فضل را نيز در تقويم ملي ايران اضافه شود و البته بايد به اين نكته نيز توجه داشت كه شهرستان نيشابور شخصيت‌هايي همچون فضل كه بايد به ابعاد شخصيتي آن پرداخت، بسيار دارد.

به گزارش ايسنا، چاپ کامل 15 مقاله و همچنین چکیده 60 مقاله که از سراسرکشور به دبيرخانه كنگره ارسال شده بود، از ديگر دستاوردهاي اين كنگره بود؛ همچنين زنگ فضل در مدارس استان نيز به صدا درآمد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: