• یکشنبه ۲۷ دی ماه، ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9410-23486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

با حکم وزیر علوم؛

اعضای کمیته آموزش و تحقیقات رویداد مشهد 2017 منصوب شدند

طی حکمی از سوی وزیر علوم، تحقیقات و وفناوری اعضای کمیته آموزش و تحقیقات رویداد مشهد 2017  منصوب شدند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، منطقه خراسان، دکتر محمدرضا آهنچیان، دکتر سیدحسن علم‌الهدائی، دکتر جواد سرگلزائی، دکتر مجید میرزاوزیری و دکتر سلمان ساکت از اعضای هیات علمی دانشگاه فردوسی با حکم دکتر محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به سمت دبیر و اعضای کمیته آموزش و تحقیقات رویداد مشهد 2017 منصوب شدند و نخستین نشست این کمیته نیز برگزار شد.

دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی و عضو شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی پایتخت فرهنگی جهان اسلام در رویداد مشهد 2017، در این نشست گفت: شهر مشهد در حال کسب آمادگی لازم برای ارائه جایگاه واقعی در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی است.

وی با بیان اینکه خراسان بزرگ در طول تاریخ همواره به علم و دانش مشهور بوده، یادآور شد: بزرگترین کرسی‌های بحث و نظریه‌پردازی در این سرزمین برگزار شده و دانشمندان و حکمای زیادی از این سرزمین سربلند کرده‌اند.

کافی پاسداری از علم، عالم و معلم را رسالت این کمیته دانست و ابراز امیدواری کرد، چشم‌اندازهایی که در حوزه‌های مختلف علمی وجود دارد، در سال 2017 تحقق یابد.

وی محور اصلی توسعه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را توسعه علم و عالم در کشور دانست و خاطرنشان کرد: با خردورزی و تصمیمات مبتنی بر خرد جمعی می‌توان توسعه کشور را بهبود بخشید.

در ادامه دکتر آهنچیان، دبیر کمیته آموزش و تحقیقات رویداد مشهد 2017، با ارائه گزارشی از مطالعات و اقدامات اولیه این کمیته گفت: مطالعات زمینه با هدف شناسایی پتانسیل دانشگاه‌ها، راه‌اندازی دبیرخانه کمیته آموزش و تحقیقات، راه‌اندازی دبیرخانه الکترونیکی و معرفی برنامه‌ها و درخواست همکاری از سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و برگزاری جلسات هماهنگی با دانشجویان کارآفرین و مدیران برخی مراکز رشد واحدهای فناور از جمله این اقدامات است.

وی استفاده حداکثری از سرمایه غنی آموزشی و پژوهشی استان، ترویج باور به آثار مثبت همکاری در برنامه‌های آموزشی و پژوهشی و پیروی از یک چشم‌انداز بلندمدت و جهان‌گستر از این رویداد را از رویکردهای این کمیته عنوان کرد.

آهنچیان با اشاره به ساختار این کمیته عنوان کرد: ستادمرکزی کمیته آموزش و تحقیقات، دبیرخانه ستاد و کارگروه‌های آموزش، پژوهش، فناوری و مشارکت را از اجزای این کمیته است.

وی همکاری در برنامه‌ریزی و فعالیت همایش بین‌المللی سیره و معارف رضوی، طراحی و تهیه پروپوزال همایش بین‌المللی هزار و یک نقاش کوچک، طراحی و تدوین پروپوزال کتاب مفاخر توس و طراحی کنگره جهانی امام محمد غزالی را از برنامه‌های اجرا شده این کمیته دانست.

دبیر کمیته آموزش و تحقیقات رویداد مشهد 2017، ارزیابی اجرای برنامه بین‌المللی Science Tech، ارزیابی اجرای پارک موضوعی با محوریت علم و فناوری، ارزیابی برگزاری نشست‌های تخصصی با حضور بزرگان علم و آموزش خراسان، ارزیابی برگزاری همایش‌های دانش‌آموزی و دانشجویی در تراز ملی با محوریت مشهد را از برنامه‌های در دست اجرای این کمیته معرفی کرد.

محمدرضا آهنچیان، دانشیار گروه آموزشی علوم تربیتی به سمت دبیر کمیته آموزش و تحقیقات رویداد مشهد 2017 و دکتر سیدحسن علم الهدائی، استاد گروه آموزشی ریاضی کاربردی و رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی، دکتر جواد سرگلزائی، استاد گروه آموزشی مهندسی شیمی و رئیس بنیاد ملی نحبگان استان خراسان رضوی، دکتر مجید میرزا وزیری، استاد گروه آموزشی ریاضی محض و دکتر سلمان ساکت، استادیار گروه زبان و ادبیات فارسی به عنوان اعضای کمیته آموزش و تحقیقات رویداد مشهد 2017 منصوب شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: