• یکشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9411-19287-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

مسئول دفتر مطالعات راهبردی مشهد 2017:

رویداد مشهد 2017 باید هرچه مردمی‌تر برگزار شود

مسئول دفتر مطالعات راهبردی مشهد 2017 گفت: رویداد مشهد 2017 باید هرچه مردمی‌تر برگزار شود و نقش دولت در آن کم‌رنگ باشد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، محمدباقر طباطبایی که ظهر امروز در نشست خبری چگونگی استفاده از فرصت 2017 در محل مجتمع فرهنگ دیجیتال امام رضا(ع) سخن می‌گفت در ادامه اظهار کرد: برگزاری این رویداد از وجوه مختلف برای ما قابل توجه است و نبایستی از آن غافل شویم.

وی ادامه داد: مشهد در خارج از مرزهای ایران شناخته شده نیست و یک جست‌وجوی ساده در فضای مجازی این نکته را به ما ثابت خواهد کرد که تصویر مناسبی از این شهر در دنیا مطرح نشده است.

مسئول دفتر مطالعات راهبردی مشهد 2017 خاطرنشان کرد: وقتی این تصویر را در کنار توانمندی‌‌ها و پیشینه مشهد قرار می‌دهیم متوجه می‌شویم که باید از فرصت 2017 برای معرفی مشهد به جهانیان از طریق بازآرایی فضای ذهنی آنان استفاده کنیم.

طباطبایی گفت: ممکن است دستگاه‌های دولتی از این فرصت به عنوان بهانه‌ای برای تسریع ایجاد زیرساخت‌ها و ... استفاده کنند اما حقیقت مشهد 2017 در فضای رسانه‌ای اتفاق می‌افتد و این رسانه‌ها هستند که می‌توانند هرچه بهتر و بیشتر از این فرصت بهره‌برداری کنند.

وی افزود: باید محدودیت‌های فراقانونی فعالیت‌های فرهنگی در مشهد مورد تدبیر قرار بگیرد و از طرفی زمینه برای ارتقاء  این رویداد در مشهد فراهم شود چون حتی اگر در انجام امور شب امتحانی باشیم باید درک کنیم که شب امتحان نزدیک است و ما بایستی برای این میزبانی مهم آماده شویم.

مسئول دفتر مطالعات راهبردی مشهد 2017 با بیان اینکه بایستی از همه ظرفیت‌ها به خصوص بخش خصوصی برای بهتر برگزار شدن این رویداد استفاده کنیم، تصریح کرد: در همین راستا با اتاق بازرگانی صحبت کردیم تا به عنوان بزرگترین مجموعه متولی بخش خصوصی که وظیفه سازماندهی بخش خصوصی را بر عهده دارد از این رویداد حمایت کند و در ان ورود جدی داشته باشد.

طباطبایی با اشاره به لغو برگزاری نشست وزرای اطلاع‌رسانی کشورهای اسلامی در مشهد گفت: باید از لغو اجلاس وزرای اطلاع‌رسانی به عنوان یک فرصت استفاده کرد و از آن برای مردمی شدن و غیردولتی‌تر شدن مشهد 2017 استفاده کرد تا ما شاهد شکوفایی بیشتری در حوزه این رویداد مهم باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: