• یکشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9411-19387-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

پاپلی‌یزدی:
مشهد 2017 فرصتی برای همه است

محمدحسن پاپلی‌یزدی گفت: مشهد 2017 فرصتی برای همه است که باید در تمام بخش‌ها از آن بهره برد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، این مدرس دانشگاه که ظهر امروز در نشست خبری چگونگی استفاده از فرصت 2017 در محل مجتمع فرهنگ دیجیتال امام رضا(ع) سخن می‌گفت؛ در ادامه اظهار کرد: همیشه فرصت‌هایی برای شهرها و کشورها پیش می‌آید که باید قدر آن‌ها را بدانیم.

وی ادامه داد: این فرصت در شرایطی برای ما ایجاد شده که ما باید تصویر ایران در جهان را اصلاح کنیم و باید از این فرصت در این راستا استفاده کنیم.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه 2017 فرصتی برای همه است؛ خاطرنشان کرد: در این رویداد می‌توان نشان داد که مشهد متعلق به همه است و پایتختی برای جهان اسلام به شمار می‌رود که باید از ظرفیت‌های آن بهره برد.

پاپلی‌یزدی تصریح کرد: این موضوع آن‌قدر مهم است که هرکس وارد آن شود می‌تواند برای او مفید باشد و ما باید افراد و اشخاص و بخش خصوصی و... را توجیه کنیم به نحوی که آن‌ها بدانند این فرصت برای سالیان سال فرصتی بی نظیر خواهد بود.

وی افزود: امیدواریم از فرصت 2017 برای تقریب مذاهب اسفاده شود زیرا فرهنگ یعنی حرکت به سمت صلح و پایتخت فرهنگی جهان اسلام فرصتی است برای آنکه مشهد را به مرکزی برای مذاکرات صلح جهانی تبدیل کنیم.

این مدرس دانشگاه گفت: باید اندیشمندان بزرگ جهان را به مشهد آورد و برای بزرگان مورد اشتراک جهان اسلام بزرگداشت‌هایی را برگزار کرد تا همه چشم‌ها متوجه مشهد باشند.

پاپلی‌یزدی با بیان این مطلب که مشهد بزرگترین شهر شرق جهان اسلام است، اظهار کرد: بنابراین مشهد باید در آسیای مرکزی سیطره و جاذبه داشته باشد.

وی عنوان کرد: 2017 فرصت اقتصادی قابل توجهی است و استانداری و شهرداری باید بدانند که سرمایه‌گذاران جهان اسلام در این فرصت به مشهد خواهند آمد.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: 2017 فرصتی برای خودسازی همه ماست و ما باید این موقعیت را درک کنیم.

پاپلی‌یزدی تصریح کرد: باید از مراکزی که در رویداد 2017 سود می‌برند استفاده کنیم و همایش‌های مرتبطی را در این سال برگزار کنیم تا به این رویداد غنا ببخشیم.

وی افزود: اگر ارشاد خلاقیت داشته باشد می‌تواند از این فرصت برای گسترش فعالیت‌های فرهنگی استفاده کند و حتی فضای فرهنگی پیرامون مشهد را نیز تا حدی ارتقا دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: