• سه شنبه ۴ اسفند ماه، ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9412-4686-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی:

پیگیر راه‌اندازی دپارتمان مشهد 2017 هستیم

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی از راه‌اندازی دپارتمانی در رابطه با مشهد 2017 خبر داد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، محمدعلی داوریار صبح امروز4 اسفند در نشست خبری "سومین همایش ملی زبان‌شناسی و آموزش زبان فارسی" اظهار کرد: دانشگاه پیام نور استان میزبان این همایش ملی است که با همت و تلاش گروه ادبیات فارسی شکل گرفت و با همکاری دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه فردوسی ادامه یافت.

وی ادامه داد: دانشگاه پیام نور دانشگاهی تاثیرگذار بوده و شعار این دانشگاه مبنی بر آموزش برای همه در همه وقت در آن محقق شده است. در حال حاضر بیش از 500 مرکز دانشگاهی تحت نظر دانشگاه پیام نور فعالیت می‌کند.

داوریار تصریح کرد: 4000 عضو هیأت علمی و 800 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول فعالیت هستند که از این تعداد حدود 60 هزار دانشجو تنها در استان خراسان رضوی تحصیل می‌کنند. ما در استان 250 هیأت علمی، 700 کارمند و 32 واحد دانشگاهی در شهرستان‌ها داریم.

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی با بیان اینکه برگزاری این قبیل همایش‌‌ها ظرفیت دانشگاه پیام نور را نشان می‌دهد، خاطرنشان کرد: ما در سال 2017 باید در پایتخت معنوی جهان اسلام شاهد اتفاقات مثبتی باشیم که این اتفاقات نیازمند مقدمه‌چینی است. علاوه بر این مقام معظم رهبری در خصوص صدور فرهنگ زبان فارسی تاکیدات زیادی داشته‌اند و این همایش می‌تواند در این راستا حرکت کند.

وی گفت: در حال حاضر 15 هزار دانشجو در واحد مشهد تحصیل می‌کنند. ما هر ساله در رشته زبان فارسی در دانشگاه پیام نور مشهد پذیرش دانشجو داریم که تعداد آنها به حدود 400 تا 500 دانشجو می‌رسد. همچنین در رشته زبان‌شناسی دانشگاه پیام نور مشهد حدود 100 دانشجو آموزش می بینند.

داوریار از راه‌اندازی رشته زبان‌شناسی در واحد چناران این دانشگاه در آینده نزدیک خبر داد و اضافه کرد: در واحد مشهد نیز به دنبال تاسیس مقطع دکتری رشته زبان‌شناسی و ادبیات فارسی هستیم.

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی عنوان کرد: پس از انتصاب رئیس دانشگاه پیام نور کشور در شورای سنجش و پذیرش وزارت علوم، امید می‌رود رشته‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ورود یابد، در گذشته این روند کمی کندتر بود، اما امیدواریم در آینده این حرکت سریع‌تر شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دانشگاه پیام نور در برخی از رشته‌ها از امکانات قابل توجهی برخوردار است. مدیریت دانشگاه پیام نور سبک خاصی را دنبال می‌کند و دانشجویان دانشگاه پیام نور بسیار باسواد تربیت می‌شوند.

داوریار از برگزاری یک جشنواره علمی در آینده نزدیک در این دانشگاه خبر داد و اضافه کرد: ما مرکز بین‌المللی را برای دانشگاه تدارک دیدیم که شاید از ثمرات برگزاری این همایش راه‌اندازی دپارتمانی در حوزه مشهد 2017 باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: