• چهارشنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 952-4987-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

برگزاری هفته‌های فرهنگی مشهد در سال 2017

معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات کشور از برگزاری هفته‌های فرهنگی مشهد در سال 2017 در مشهد خبرداد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا- منطقه خراسان، دکترسيدمحمدحسين هاشمی در جلسه هماهنگی اجرای هفته‌های فرهنگی با موضوع پایتخت فرهنگ اسلامی مشهد 2017 که درسالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: انتخاب مشهد، ازسوی آیسسکو انتخاب ویژه‌ای است چرا که این شهر از ابعاد مختلف فرهنگی در بین شهرهایی که تاکنون از سوی آیسسکو معرفی شده سرآمد است .

وی ادامه داد: وجود مضجع شریف حضرت رضا(ع) و نیز ظرفیت عظیم فرهنگی در این شهر انتظار مخاطب را بالا می‌برد لذا ضروری است با برنامه ریزی منسجم بتوانیم این قطعه بهشت را به جهان اسلام معرفی کنیم .

وی با تاکید برآنکه معرفی مشهد در بخش بین الملل بسیار حائز اهمیت است گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات با بکارگیری همه توان خود در معرفی پایتخت فرهنگ اسلامی تلاش می‌کند که مشهد همچون نگینی در میان کشورهای جهان اسلام بدرخشد که این با همت دبیرخانه مشهد 2017 ،آستان قدس رضوی و شهرداری مشهد و دیگر اعضاء محقق خواهد شد .

وی با اشاره به جلسات متعدد با مسئولین و سفرای مختلف گفت: برنامه‌هایی را در حوزه بین‌الملل قبل از سال 2017 تعریف کرده‌ایم و تا دی ماه سال 95 آنها را اجرا خواهیم کرد .

وی با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی در سال 95 گفت: درکشورهای ترکیه، آلبانی، لبنان،عراق، پاکستان، افغانستان و آذربایجان و تانزانیا هفته‌های فرهنگی را با محوریت فرهنگ رضوی برگزار می‌کنیم 
.
جانشین رئیس ستاد ارتباطات بین المل مشهد 2017 با اشاره به برگزاری جشنواره هنراسلامی سال 96 در مشهد گفت: دراین جشنواره بالغ بر 100 استاد هنر اسلامی با دعوت آیسیکا به ایران خواهند آمد و به تبادل نظر می‌پردازند .

وی پیگیری و هماهنگی درخصوص حضور شخصیت‌های برجسته و تاثیرگذار در مراسم افتتاحیه و اختتامیه رویداد مهم مشهد 2017، برگزاری همایش خادمان قرآن کریم در جهان اسلام ، برگزاری جشنواره گردشگری درسال 2017، پیگیری برگزاری اجلاس رهبران ادیان جهان اسلام در مشهد و اکسپو بین‌المللی از جمله برنامه‌های این ستاد دانست .

وی تصریح کرد : درسال جاری پذیرای 6هفته فرهنگی در تهران هستیم که درصورت امکان یک هفته را در مشهد برگزار خواهیم کرد که این مستلزم هماهنگی است .

دکترهاشمی با اشاره به اینکه هفته‌های فرهنگی با عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی نام‌گذاری خواهد شد گفت: با توجه به درخواست دبیرخانه مشهد 2017 عناوین هفته‌های فرهنگی به نام ذکر شده انجام خواهد شد .

وی تصریح کرد: با توجه به نقش پررنگ و مثمرثمر فعالیت‌های آستان قدس رضوی و شهرداری ضروری است در جلسه‌ای ویژه که درتهران تشکیل می‌شود این دو دستگاه به همراه دبیرخانه به کمک بخش بین المل مشهد 2017 بیایند .

در ادامه این جلسه سید سعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، ضمن ارائه گزارش از عملکرد کارگروه‌های رخداد بزرگ پایتخت فرهنگ اسلامی گفت: ستادهایی با عناوین عمرانی، فرهنگی و هنری، بین الملل، شهرداری و... تشکیل شده است که با برنامه‌ریزی‌های منسجم فعالیت‌هایی را در سال 2017 میزبانی می‌کنند .

وی در پایان تاکید کرد: براساس تقویم روز شماری که از سوی دبیرخانه شکل گرفته است برنامه‌های یاد شده درآن جای گرفته و از سوی ستادها اجرا خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: