• شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 952-15287-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی:
دولت تمام امکاناتش را برای مشهد 2017 بسیج کرده است

استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه رخداد مشهد 2017 بهانه‌ای برای تعامل و ارتباط فرهنگی میان مردم خواهد بود، دولت تمام امکاناتش را برای آن بسیج کرده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان در نمایشگاه آثار برتر مسابقات سراسری و رونمایی از لوگوی مشهد 2017 اظهار کرد: انتخاب پایتخت‌های فرهنگی بهانه‌ای برای تعاملات و ارتباطات فرهنگی میان مردم، فرهیختگان و دانشمندان است و مسلما دولت تمامی امکانات خود را برای برگزاری مشهد 2017 بسیج کرده ولی نقش اصلی در این زمینه را مردم ایفا می‌کنند.

وی ادامه داد: مشهد مقدس با وجود مضجع شریف حضرت رضا(ع) دارای ظرفیت‌های زیادی در حوزه‌های علمی و مذهبی و... است به عنوان مثال دانشگاه‌ها و حوزه علمیه این شهر در سطح کشور و بین‌المللی از جایگاه خوبی برخوردار است.

رشیدیان گفت: پتانسیل‌های فراوانی که در مشهد وجود دارد ظرفیت بالایی را برای آن بوجود آورده تا در یک سال یا 52 هفته ظرفیت‌های این شهر ظهور و بروز پیدا کند و ما امیدواریم که برای تعامل و ارتباط منطقی میان مدت‌ها، این اتفاق رقم بخورد.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: در زمینه طراحی لوگو در سطح استان اقداماتی آغاز شد که در پی آن شاهد استقبال بی‌نظیر و ارائه تعداد قابل توجهی اثر و ایده بودیم که در این زمینه باید از هنرمندان خراسان تقدیر کرد و امیدواریم از این لوگو برای تمامی فعالیت‌هایی که در بخش خصوصی و دولتی در خصوص مشهد 2017 انجام می‌گیرد، استفاده شود.

وی اضافه کرد: مشهد 2017 به عنوان یکی از موضوعات اساسی در همایش استانداران سراسر کشور مطرح شد، در واقع تصورمان این است که مشهد نه تنها یک شهر بلکه کل ایران و نشانه‌ای از فرهنگ آن است.

رشیدیان در ادامه گفت: در این همایش برای مشارکت در کلیه فعالیت‌های این رخداد فرهنگی اعلام آمادگی و همچنین بنا شد مرکز همایش و فعالیت‌های فرهنگی و پژوهشی را در مشهد داشته باشیم. 

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: امیدواریم معرف خوبی برای فرهنگ و ظرفیت‌های کشور به مردم جهان و خصوصا کشورهای اسلامی باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: