• شنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 953-184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت بیمه «ما»:

ضریب نفوذ بیمه در ایران پایین است

مدیرعامل شرکت سهامی بیمه (ما) گفت: ضریب نفوذ بیمه در ایران 1.9 درصد است و این درحالی است که در سال 1404 این ضریب باید به 7.5 درصد افزایش یابد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، مجید صفدری اظهار کرد: آهنگ رشد صنعت بیمه، زیبنده کشور ما نیست و باید توجه داشته باشیم که صنعت بیمه دارای انعطاف خوبی است، باید این فرهنگ در میان مردم جا بیافتد که بیمه‌نامه یک کالای لوکس نیست بلکه ضروری است.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه بیمه باید بانک‌داری را به دست بگیرد، گفت: در همه جای دنیا این شرکت‌های بیمه هستند که بانک تاسیس می‌کنند اما در ایران بیمه‌ها از دل بانک‌ها بیرون می‌آید، در حال حاضر ما نیازمند علم روز دنیا در بیمه هستیم چرا که ایران در این صنعت در مقایسه با سایر کشورهای جهان فاصله بسیار زیادی دارد.
 
صفدری با اشاره به اینکه در سطح دنیا رقابت بین شرکت‌های بیمه بر سر خدمت‌رسانی است، عنوان کرد: در ایران مارکتینگ در حد شعار است معنی واقعی مارکتینگ تنها بازاریابی نیست بلکه موارد مختلفی از جمله بازار گردانی، بازار سنجی، بازارشناسی و بازاریابی اطلاق می‌شود.
 
مدیرعامل شرکت سهامی بیمه «ما» با اشاره به اینکه صنعت بیمه تاکنون ضعیف عمل کرده است، افزود: اگر در دوران تحریم یک زلزله می‌آمد هیچ‌کس نمی‌توانست پاسخگو باشد و اگر دو کلان‌شهر ما با زلزله بزرگ خسارات ببیند نمی‌توانیم پاسخگوی خسارات وارده به مردم باشیم. ما باید در این راستا ریسک‌های بزرگ را از کشور خارج کنیم.
  
صفدری به اجرای طرح «ب مثل بیمه» در هفت مدرسه دخترانه و پسرانه سطح کشور به منظور گسترش فرهنگ بیمه اشاره و اظهار کرد: در راستای این فرهنگ 7 هزار دانش آموز با فرهنگ بیمه آشنا شدند ما حاضریم این طرح را در شهرهایی که آموزش و پرورش اعلام آمادگی می‌کنند اجرا کنیم چرا که فرهنگ بیمه در جمهوری اسلامی نهادینه نشده است.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: