• چهارشنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 954-4287-5
  • خبرنگار : 15198
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛

لزوم افزایش تعاملات کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۷

استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به لزوم افزایش تعاملات کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۷ باید فعالیت‌ها در این راستا با هدف تقویت وحدت، همبستگی و برادری بر مبنای ارزش‌های دینی صورت گیرد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی پایتخت فرهنگ اسلامی مشهد 2017 ضمن تقدیر از عملکرد تمام ستادها در سطح استان، با تاکید بر لزوم افزایش تعاملات کشورهای اسلامی با محوریت مشهد مقدس در سال ۲۰۱۷ اظهار کرد: لازم است به منظور فراهم کردن شرایط در این جهت اقدامات و فعالیت‌ها با هدف تقویت وحدت، همبستگی و برادری بر مبنای ارزش‌های دینی صورت گیرد.
  
وی توسعه تعاملات بین کشورهای اسلامی با محوریت قرآن، پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) را ضروری دانست و ادامه داد: دو کشور عربی و آفریقایی همزمان با مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی تعیین شده‌اند که باید برنامه‌هایی برای افزایش مراودات با این دو کشور عربی و آفریقایی فراهم شود.
 
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه وحدت امروزه نیاز اصلی در کشورهای اسلامی است، یادآور شد: در شرایطی که جهان اسلام در آتش اختلاف و درگیری می‌سوزد، مشهد مقدس می‌تواند منشا و محور وحدت برای تمام کشورهای اسلامی باشد.
 
رشیدیان با اشاره به اینکه با هماهنگی‌های صورت گرفته در هفته آینده کمیسیون فرعی دولت با دستورکار این رویداد بین‌المللی برگزار می‌شود، افزود: در این کمیسیون راهکارهای تامین بودجه یکی از اصلی‌ترین مباحث آن خواهد بود، با این حال دستگاه‌های مختلف در سطح استان برای انجام اقدامات لازم از طرفیت‌های خود استفاده کنند و معطل این نباشند که اول بودجه‌ای تامین شود و سپس کار خود را شروع کنند. علاوه بر این لازم است تا انتظارات دستگاه‌های مختلف مطابق واقعیت باشد.
 
وی با بیان اینکه در سال گذشته بر خلاف سه درصد بودجه عمرانی پیش بینی شده با پیگیری‌های صورت گرفته، این رقم تا 10 درصد افزایش یافت، خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز با تلاش برای جلب همکاری تمام قوا به دنبال جذب بیشترین سهم از اعتبارات ملی هستیم. در همین راستا دستگاه‌های اجرایی باید پیگیری‌های لازم را از طریق وزارت‌خانه‌ها و متناظران خود در سطح ملی داشته باشند.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی سازمان‌های مردم نهاد برای برگزاری پربارتر برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مشهد 2017 تصریح کرد: وجود دانش‌آموزان و دانشجویان آشنا به زبان‌های خارجی و استفاده از امکانات مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش در اجرای بهتر برنامه‌ها موثر است.

 رشیدیان از مکاتبات مختلفی با وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در سطح ملی با هدف برگزاری برنامه‌های فرهنگی با رویکرد بین المللی با حضور کشورهای اسلامی در مشهد خبر داد و اضافه کرد: در این زمینه می‌توان به دو اجلاس رادیو و تلویزیون و بانوان مجالس کشورهای اسلامی و بین المجالس اشاره کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: