• شنبه ۲ مرداد ماه، ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 955-687-5
  • خبرنگار : 15137
  • منبع خبر : ----

رییس اداره اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد:
مدیریت شهری از هنر عکاسی استقبال می‌کند

جلیل بامشکی ـ رییس اداره اطلاع‌رسانی و اداره رسانه شهرداری مشهد
رییس اداره اطلاع‌رسانی و اداره رسانه شهرداری مشهد با بیان اینکه در حوزه مدیریت شهری از هنر عکاسی استقبال می‌کنیم گفت: می‌توانیم در انتقال مفاهیم و فرهنگ شهرنشینی از قالب و ابزار عکس بهره ببریم.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، جلیل بامشکی در «اولین بزرگداشت تاریخ عکاسی مشهد و فعالیت عکاسی مشهد 2017» که شب گذشته، اول مردادماه با حضور مدیران شهری و پیشکسوتان عکاسی مشهد در محل مجموعه تالار شهر شهرداری مشهد برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: بر همین اساس، زمینه‌های مناسب برای همکاری بین مجموعه شهرداری و انجمن عکاسان خراسان‌رضوی وجود دارد که این هنر در سال 2017 از طریق تلویزیون‌های شهری، بیلبوردها و سایر رسانه‌های جمعی منعکس شود.

وی ادامه داد: هنر عکاسی نقش مهمی در رسانه، روابط عمومی و نیز انتقال مفاهیم دارد که در این میان، می‌توان از فرصتی که برای مشهد 2017 فراهم می‌شود، نهایت استفاده را برده و مشهد را به سایر ملل معرفی کنیم.

بامشکی خاطرنشان کرد: هنر زبان مشترک در بین همه ملل است که می‌توان با بهره‌گیری از این امکان، فرهنگ، دین و ارزش‌های خود را به جهانیان به نحو احسن منتقل کنیم.

رییس اداره اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد با بیان اینکه شاید بتوان در قالب جشنواره‌ عکس در این حوزه و برای مشهد 2017 ورود پیدا کنیم، عنوان کرد: هنر عکاسی یکی از مصداق‌های زبان هنر است و می‌توانیم فرهنگ دینی، ملی و قومی خود را از طریق آن به جهانیان معرفی کنیم تا از این طریق تصویر بهتر و مطلوب‌تری از ایرانیان در ذهن مردمان کشورهای اسلامی و غیراسلامی نقش ببندد. 

در ادامه این مراسم، صمد میر، بازرس انجمن عکاسان خراسان‌رضوی طی سخنانی به اقدامات این انجمن در مشهد 2017 اشاره و خاطرنشان کرد: تدوین و گردآوری اولین بانک جامع اطلاعات تصویری(عکس) در مشهد و چاپ کتاب نفیس به همراه کتاب الکترونیکی، برگزاری چندین نمایشگاه عکس شهری با موضوعاتی همچون مشهد شهر عالم آل محمد(ع)، معرفی و شناساندن مفاخر علمی و فرهنگی شهر مشهد، ستارگان و چهره‌های شاخص مشهدی، هویت بصری شهر مشهد، هویت شهری شهر مشهد و...از جمله برنامه‌های انجمن عکاسان خراسان‌رضوی در مشهد 2017 است.

وی در خصوص دیگر برنامه‌های این انجمن در سال 2017 تصریح کرد: برگزاری چندین نشست تخصصی در طول مدت 11 دی‌ماه سال 95 تا 10 دی‌ماه 96، برپایی تورهای تخصصی عکاسی شهری، برگزاری اولین کمپین مردمی تحت عنوان «مشهد من» و با موضوع من و شهرم در فضای مجازی، پیگیری و اجرای اولین نمایشگاه برون مرزی مشهد 2017 در کشورهای عضو آیسسکو و یا کشورهای همسایه اهم برنامه‌های انجمن عکاسان خراسان‌رضوی خواهد بود که برای مشهد 2017 پیش‌بینی شده‌است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: