• دوشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 955-8887-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آیت‌الله مکارم شیرازی تاکید کرد؛

استفاده از ظرفیت مشهد ۲۰۱۷ برای نهادینه کردن فرهنگ رضوی

آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار با استاندار خراسان رضوی بر لزوم استفاده از ظرفیت مشهد ۲۰۱۷ برای نهادینه کردن فرهنگ رضوی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، در این دیدار آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به موج اسلام‌هراسی و شیعه‌ستیزی دشمنان، انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام را فرصت بی نظیری برای مقابله با این توطئه ی استکبار توصیف کرد. 

وی افزود: باید از تمامی ظرفیت ها در این حوزه، برای نشر معارف اهل بیت و پیامبر عظبم الشان اسلام، بهره برداری لازم صورت پذیرد. 

این مرجع عالی قدر، به تبلیغات مسموم دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران نیز اشاره کرد و گفت: باید از این فرصت برای تقویت همبستگی جهان اسلام استفاده کنیم. 

آیت الله العظمی مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنانش، توجه به مباحث فرهنگی و مقوله ی عفاف و حجاب را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: این مهم در مشهد مقدس و در جوار مضجع شریف رضوی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 

وی تصریح کرد: امروز موضوع حجاب از یک مبحث فرعی و شرعی به یک مساله ی سیاسی مهم تبدیل شده است که باید با هوشیاری کامل با آن برخورد شود. 

این مرجع عالی قدر به موضوع ساخت و سازها در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی نیز اشاره کرد و بر لزوم ساماندهی این امر و رعایت معماری اسلامی و ایرانی تاکید کرد.  

علی رضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مشهد 2017 گفت: این رویداد به دلیل شرایط سیاسی امروز دنیا برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است. 

وی افزود: به همین منظور با بسیج تمام امکانات، تلاش می کنیم به بهترین شکل از این 52 هفته ای که در طول سال 2017 داریم استفاده کنیم. 

استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: دولت و شخص رئیس جمهور محترم نیز نسبت به این امر عنایت ویژه ای دارند و با  طرح موضوع در هیات وزیران توانستیم مصوبه ی خوبی برای مشهد 2017 بگیریم. 

رشیدیان تصریح کرد: برنامه های این مدت، با محوریت حب پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) برگزار خواهد شد و در آن ها تمامی قشرها اعم از دانشگاهیان، دانشجویان، کارگران، ورزشکاران و ... دیده شده‌اند و همچنین در این مسیر از ظرفیت بخش خصوصی نیز استفاده می‌کنیم.‌ 

استاندار خراسان رضوی گفت: بزرگترین رسالت و وظیفه ما نهادینه کردن ارزش‌های اسلامی و اشاعه فرهنگ رضوی است. 

وی حضور سالانه 27 میلیون زائر داخلی و خارجی در مشهد را فرصتی بی بدیل دانست و افزود: باید از این فرصت به نحو شایسته‌ای برای نهادینه کردن معارف در جامعه استفاده کرد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: