• شنبه ۲۳ مرداد ماه، ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 955-17687-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

جنتی:
تمام ظرفیت‌های وزارت فرهنگ برای مشهد 2017 بسیج می‌شود

علی جنتی گفت: تمامی ظرفیت‌های وزارت و سازمان‌ها و نهادهای وابسته برای برگزاری شایسته مشهد 2017 به کار گرفته می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که ظهر امروز در نشست مشهد 2017؛ پایتخت فرهنگ اسلامی در محل دفتر استاندار خراسان رضوی سخن می‌گفت؛ اظهار کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه‌های مختلف اعم از قرآنی، صنعت نشر، شعر و ادب و بخش‌های هنری به ویژه تجسمی، خوشنویسی، نمایشی، سینمایی و دیگر برنامه‌های خود موضوع مشهد 2017 را پیگیری خواهد کرد.

وی ادامه داد: سایر معاونت‌ها و سازمان‌ها وابسته نیز با جدیت موضوع را در حوزه های کاری خود دنبال می کنند همان‌طور که سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تمرکزش را بر امور مربوط به سایر کشورها، دعوت از میهمانان و شخصیت‌های خارجی و فعالیت‌های مربوط به این موضوع درخارج از کشور گذاشته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان  کرد: مشهدالرضا پایتخت فرهنگ اسلامی نامگذاری شده بنابراین در فعالیت‌های این حوزه باید بعد فرهنگی غالب باشد.

جنتی گفت: در اجرای پروژه ها باید کار متناسب با امکانات دیده شود و به نسبت امکانات برای اجرای سریع پروژه‌های ضروری برنامه ریزی شود.

وی تصریح کرد: باید همه مجموعه‌ها در تمام امور مربوط به مشهد 2017 از لوگوی مصوب استفاده کنند .

در ادامه این نشست استاندار خراسان رضوی طی سخنانی اظهار کرد: استان از تمام ظرفیت‌های خود در مشهد 2017 استفاده می‌کند البته هماهنگی‌های ملی نیز قابل تقدیر است.

علیرضا رشیدیان با اشاره به مصوبه هیات وزیران در خصوص مشهد 2017 عنوان کرد: این مصوبه بنیان و مبنای خوبی برای پیگیری اقدامات دستگاهی در همین حوزه است.

وی ادامه داد: پروژه‌های این حوزه در دو سطح برنامه ریزی شده که شامل 107 پروژه با مجموع اعتبار 16 هزار و 790 میلیارد ریال است که از این میزان 52 پروژه در اولویت نخست قرار دارند.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اعتبارات لازم از چند محل شامل بخش دولتی، عمومی، خصوصی و تسهیلات بانکی تامین خواهد شد که در همین راستا تاکنون سه هزار و 800 میلیارد ریال از محل اعتبارات بخش دولتی تامین شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: