• یکشنبه ۲۸ شهریور ماه، ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 956-21987-5
  • خبرنگار : 15184
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:

مشهد 2017 شعاری بیش نیست

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشهد ۲۰۱۷، مدعی شد: وزیر فرهنگ و وزارت ارشاد در حق مشهد ظلم کرده‌اند و مشهد ۲۰۱۷ شعاری بیش نیست.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، نصرالله پژمان فر در حاشیه نمایشگاه دفاع همچنان باقی است در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در مقابل عربستان دستگاه دیپلماسی ما می‌توانست با اقتدار جدی‌تری ورود پیدا کرده و پیگیر مسائل باشد، تصریح کرد: عربستان باید هزینه رفتار خود را می‌داد اما امروز این کشور هزینه اقداماتی را که انجام می‌دهد؛ نمی‌پردازد.

وی به حوادثی که برای زائران ایرانی در عربستان اتفاق افتاد اشاره و عنوان کرد: اگر در این حوادث مانند فاجعه منا با اقتدا ورود پیدا می‌کردیم می‌توانستیم اقدامات بهتری را انجام دهیم چه کسی باید در مقابل ۸۰ هزار نفر از ایرانیان که نتوانستند اعمال واجب خود را انجام دهند پاسخگو باشد.

پژمان‌فر ادامه داد: در مقابل این اقدامات عربستان باید نشستی میان کشورهای کنفرانس اسلامی یا کشورهای دوست برگزار می‌شد و به صورت جدی‌تر به این مسئله وارد می‌شدیم تا عربستان از موضع خود عقب‌نشینی کرده یا حداقل دیگر زائران، متوجه عدم حضور ایرانیان در مناسک حج شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدامات کمیسیون امنیت و سیاست خارجی در مقابل عربستان، گفت: تاکنون به صورت پیوسته در این مورد موضوعی مطرح نشده اما کمیسیون فرهنگی پیگیر این موضوع است و بعد از توضیحات دستگاه دیپلماسی در مجلس برای این موضوع تصمیم‌گیری می‌کنیم.

وی با ابراز رضایت از وضعیت حاشیه شهر مشهد، افزود: در حال حاضر مردم منطقه رضایت نسبی از خدمات‌رسانی دارند و شیب کمک به سمت محرومان جامعه متمایل شده است.

پژمان‌فر باتأکید بر اینکه مشهد ۲۰۱۷ بیشتر در قالب شعار مطرح است و متولیان این موضوع کوتاهی بسیار زیادی داشته‌اند، اظهار کرد: وزیرفرهنگ و وزارت ارشاد ظلم بزرگی در حق مشهدکردند که من به عنوان یک شهروند مشهدی از این ظلم نمی‌گذرم، عملکرد آنان در این موضوع به عنوان یک کارنامه سیاه برای این دوره وزارت مطرح است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دفاع مقدس برای ما اتفاق تلخی بود، عنوان کرد: برای هیچ فردی جنگ شیرین نیست اما مردمی که برای دفاع از میهن خود و ارزش‌ها در مقابل دشمنان ایستادگی کردند درس‌هایی را برای آیندگان و تاریخ داشتند.

وی اضافه کرد: در کنار جنگ و تلخی‌های آن زیبایی‌های زیادی نیز وجود داشت مسئولان باید کمک کنند تا این برهه از تاریخ فراموش نشده و این روحیه در جامعه ادامه داشته باشد.

پژمان‌فر با اشاره به اینکه امروز هم دفاع ادامه دارد، بیان کرد: در حال حاضر اسلحه و شکل تهاجم دشمن عوض شده و آنان از طریق رسانه و... به جامعه نفوذ کرده و دشمنی خود با ما را نشان می‌دهند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص کمک‌های دولت به ساخت باغ موزه دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: تاکنون دولت هیچ اعتباری به این منظور پرداخت نکرده است.

وی با بیان اینکه در طول دفاع مقدس و تمام لحظات آن اخلاص و توحید رزمندگان مشخص بود، عنوان کرد: راه برون رفت از بحران را این افراد به ما نشان داده و توانستند در آن زمان تهدیدها را تبدیل به فرصت کنند این موضوع برای ما بزرگترین درس است که در حال حاضر نیز ما با تلاش خود می‌توانیم از تهدیدها، فرصت بسازیم .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: