• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 964-13690-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

شهردار کاشمر:

تخریب دیوار دبستان مروج با حکم دادستانی بوده است

شهردار کاشمر گفت: قبل از تخریب دیوار دبستان مروج در خیابان امام خمینی(ره) مکاتبات لازم با آموزش و پرورش انجام شده و پسندیده نیست مدیر این اداره اکنون اظهار بی‌اطلاعی کنند.

جعفر سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، افزود: اینکه مدیر آموزش و پرورش مدعی شده تخریب دیوار بدون هماهنگی آنجام شده خلاف واقع بوده و اطلاع کامل از اینکه قرار بر تخریب دیوار هست داشته است.

وی با اشاره به اینکه تمامی مکاتباتی که در خصوص تخریب دیوار با آموزش و پرورش انجام شده موجود است، عنوان کرد: دیوار مدرسه به‌صورت کاملا ناایمن بوده و احتمال بروز حوادث ناگواری برای دانش آموزان و عابرین پیاده وجود داشته است.

شهردار کاشمر  با بیان اینکه چون هر لحظه امکان ریزش دیوار وجود داشته این تخریب انجام شده است، بیان کرد: تاکنون در خصوص ناایمن بودن این دیوار دومرتبه اخطار کتبی به آموزش و پرورش داده شده است.

وی با اعلام اینکه در این مکاتبات از آموزش و پرورش خواسته شده دیوار دبستان مروج یا بازسازی و یا ایمن‌سازی شود که نسبت به این هشدارها هیچ اقدامی انجام‌شده است، افزود: این مکاتبات با آموزش و پرورش در امسال انجام شده است.

سلیمانی با بیان اینکه شهرداری برابر قانون اقدام به تخریب این دیوار کرده است، اظهار کرد: شهرداری نمی‌تواند نسبت به جان عابرین پیاده بی‌تفاوت باشد و هر مکانی که امکان بروز حادثه باشد با هماهنگی مسئولان مربوطه اقدام به ایمن‌سازی خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه در بخش‌هایی از مدرسه به دلیل فرسوده بوده ریزش‌هایی را از قبل شاهد هستیم، بیان کرد: شهرداری موظف است در راستای شرح وظایف خود و مستند به بند 14 ماده 55 قانون شهرداری‌ها اقدام به رفع خطر از بناهای خطرناک و دیوارهای شکسته واقع در بناهای عمومی نماید.

سلیمانی با اعلام اینکه نه‌تنها دو مرتبه در خصوص ناایمن بودن دیوار مدرسه مروج هشدارهای لازم به آموزش و پرورش داده شده و مکاتبات انجام شده بلکه دستور تخریب از سوی دادستان داشته‌ایم، گفت:  صبح امروز 20 متر از دیوار این مدرسه که ناایمن بوده و امکان بروز حوادثی وجود داشته تخریب شده است.

وی با تأکید براینکه اقدامات شهرداری همواره بر پایه قانون موضوعه (ماده ۵۵ قانون شهرداریها) صورت می‌گیرد و مراتب مخاطرات جانی برای شهروندان و دانش آموزان نیز به استحضار رئیس آموزش و پرورش رسیده است، گفت: به‌رغم اینکه مراتب طی شده نیز به دلیل حساسیت به استحضار مقام عالی قضایی رسیده و علی‌رغم وجود ظرفیت قانونی اقدام توسط شهرداری از مقام قضایی نیز اخذ شده است.

سلیمانی عنوان کرد: متعاقباً برای پیگیری حقوقی و قضایی شهرداری نیز در مقام دفاع از حقوق حقه شهروندان و دانش آموزان بر خواهد آمد.

وی با تأکید براینکه ریاست آموزش و پرورش در مقام حفظ جان شهروندان و دانش آموزان مسئولیتش پس از شهردار است، گفت: به‌صراحت قانون مسئولیت حفظ ایمنی شهروندان در مقابل بناهای خطرناک بر اساس ماده 55 با شهرداری بوده و صاحبان املاک اعم از حقوقی و حقیقی باید به تشخیص شهرداری تمکین و تبعیت نمایند.


انتهای پیام