• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-6884-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مطرح کرد

ظرفیت جذب حداکثری مرحله دوم تسهیلات رونق تولید در استان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به سهم استان در مرحله دوم پرداخت تسهیلات رونق تولید عنوان کرد: با توجه به عدم سهم‌بندي استاني، در صورت همراهي و همكاري بانك‌ها، مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط و واحدهاي صنعتي و معدني امكان جذب حداكثري تسهيلات وجود دارد.

راضیه علیرضایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خراسان با اشاره به آغاز مرحله دوم ثبت نام واحدهای تولیدی برای دریافت تسهیلات رونق تولید عنوان کرد: تسهيلات رونق توليد سال 96 با هدف كمك به حفظ اشتغال، افزايش توليد بنگاه‌هاي توليدي كوچك و متوسط و راه‌اندازي طرح‌هاي نيمه‌تمام توليد با پيشرفت فيزيكي بالاي 60 درصد كه به علت محدوديت در تامين نقدينگي امكان فعاليت كامل آن‌ها وجود ندارد، پرداخت مي‌شود.
 
وی ادامه داد: اين تهسيلات از محل منابع داخلي بانك‌ها تامين مي‌گردد و نرخ سود مورد عمل در تسهيلات مذكور مطابق مصوبه شوراي پول و اعتبار كشور خواهد بود.

علیرضایی با بیان اینکه اولويت اصلي پرداخت تسهيلات مذكور آن دسته از واحدهايي توليدي كوچك و متوسط است كه عمدتا داراي مشكلات نقدينگي هستند، گفت: همچنین اولویت واحدهایی است که از لحاظ ظرفيت توليد، دانش فني، توان مديريت و بازار و مشكلي كه مانع راه‌اندازي يا افزايش توليد باشد، نداشته باشند.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به سهم استان در مرحله دوم پرداخت این تسهیلات عنوان کرد: سقف تسهيلات مذكور در كشور 200 هزار ميليارد ريال براي 10 هزار واحد توليدي، صنعتي و معدني است كه با توجه به عدم سهم‌بندي استاني، در صورت همراهي و همكاري بانك‌ها، مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط و واحدهاي صنعتي و معدني امكان جذب حداكثري تسهيلات وجود دارد.
 
وی اضافه کرد: بر اساس دستورالعمل مربوطه متقاضيان اين تسهيلات بايد داراي مجوز معتبر از وزارت صنعت، معدن و تجارت باشند. مشمولان واجد شرايط بايد نسبت به ثبت درخواست خود براي اخذ تسهيلات مورد نياز در سامانه بهين‌ياب به نشاني www.behinyab.ir  در قسمت تامين مالي واحدهاي توليدي كوچك و متوسط و طرح‌هاي نيمه تمام، در راستاي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي اقدام نمايند و ضمن ارسال اسناد و مدارك مورد نياز، پيگيري لازم را براي اخذ تسهيلات از سازمان داشته باشند.
 
علیرضایی اظهار کرد: در مرحله اول اين طرح در سال 95 در استان 562 واحد توليدي موفق به اخذ 4795 ميليارد تسهيلات شدند.

انتهای پیام