• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-6984-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پلاستیک مشهد تاکید کرد

واحدهای تولیدی نیازمند تکنولوژی روز برای کاهش قیمت تمام شده

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پلاستیک مشهد گفت: تکنولوژی قدیمی راندمان کار را پایین و قیمت تمام شده را بالا می‌برد و مانع از تولید مناسب می‌شود.

قاسمعلی اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به لزوم بهره‌مندی واحدهای تولیدی از تکنولوژی اظهار کرد: مطرح‌ترین مشکل تولیدکنندگان، به خصوص تولیدکنندگان کوچک، ماشین‌آلات و تکنولوژی قدیمی است که با پایین آوردن راندمان کار و بالا بردن قیمت تمام شده، امکان رقابت را از تولیدکنندگان می‌گیرد.

وی در خصوص راهکارهای حل این معضل بیان کرد: تولیدکنندگان احتیاج به تشکیلاتی دارند تا از طریق بانک‌های دولتی یا تسهیلاتی  که به واحدهای تولیدی تعلق می‌گیرد، بتوانند این ناوگان ماشین‌آلات را نوسازی و تجهیز کنند و تکنولوژی روز را جایگزین تولید سنتی نمایند.

اسلامی با بیان اینکه تاکنون هیچ نهاد و ارگانی این بحث را به سرانجام نرسانده است، تصریح کرد: حرف و شعار زیاد است ولی هنوز کسی نتوانسته امتیاز مناسبی برای اعضای این اتحادیه به دست آورد.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پلاستیک مشهد ادامه داد: به عنوان مثال دستگاه‌های خارجی جدید اگر توان تولید 50 کیلو از یک نوع محصول پلاستیکی را در یک ساعت داشته باشند، دستگاه‌های ایرانی که ساختاری قدیمی دارند، با صرف نیرو، انرژی و سرمایه مشابه تنها 20کیلو تولید می‌کند و این موضوع قیمت تمام شده را بالا می‌برد.

انتهای پیام