• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-7084-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خبر داد

احداث 2 تصفیه‌خانه جدید در استان خراسان رضوی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌رضوی از احداث 2 تصفیه‌خانه جدید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خراسان رضوی خبر داد. 

به گزارش ایسنا، منطقه خراان و به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی، مسعود مهدی‌زاده ‌مقدم اظهار کرد: امسال 2 تصفیه خانه با ظرفیت 6000 مترمکعب تصفیه فاضلاب در روز با اعتبار 160 میلیارد ریال در شهرک صنعتی توس و تصفیه‌خانه با ظرفیت تصفیه 3000 مترمکعب فاضلاب در روز و اعتبار 180 میلیارد ریال در شهرک چرمشهر مشهد ایجاد شده که تا دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. 

وی افزود: با توجه به مساله کمبود آب، استفاده مجدد از پساب یکی از مهم‌ترین مباحث مطرح در نگرش جامع به منابع آب است. استفاده مجدد از پساب تصفیه شده تصفیه‌خانه توس و چرمشهر است که کمک شایانی به حفظ منابع آبی دشت مشهد خواهد کرد. 

مهدی‌زاده مقدم با اشاره به فعالیت 8 تصفیه‌خانه فعال با ظرفیت تصفیه 14 هزار متر مکعب در روز فاضلاب واحدهای صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی گفت: بخشی از پساب‌های این تصفیه‌خانه در اختیار شرکت آب منطقه‌ای برای استفاده مجدد قرار می‌گیرد. 

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی به دیگر تصفیه‌خانه‌های در دست اقدام اشاره و خاطرنشان کرد: اتمام مطالعات راه‌اندازی تصفیه‌خانه شهرک صنعتی کاشمر، آغاز مطالعه تصفیه خانه شهرک صنعتی سبزوار و شهرک صنعتی چناران و افزایش ظرفیت تصفیه فاضلاب در آن‌ها به 3 برابر وضع موجود از دیگر برنامه‌های این شرکت در سال جاری است.

انتهای پیام