• دوشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 964-11285-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

بازدید صالحی از دبیرستان انرژی اتمی مشهد

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از روند احداث پروژه دبیرستان انرژی اتمی مشهد بازدید کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، دکتر علی اکبر صالحی درجریان سفر دو روزه خود به مشهد از روند اجرای عملیات ساختمانی پروژه دبیرستان انرژی اتمی مشهد بازدید کرد.

وی در این بازدید ضمن قدرانی از دست اندرکاران این پروژه، اظهار کرد: امیدواریم با همتی که در مجموعه دست اندرکاران احداث این مدرسه وجود دارد مطابق زمان بندی که انجام شده بتوانیم شاهد موفقیت این عزیزان  و تکمیل و بهره برداری از آن در مهر ماه امسال باشیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه این مدرسه یک مدرسه استثنایی است، افزود:  در طراحی و  ساخت این دبیرستان هیچ چیزی کم گذاشته نشده و شاید یکی از بهترین ساختمان‌هایی است که  با تمامی ملاحظات در مشهد در حال ساخته شده است.

وی ادامه داد: مجموعه مدارس انرژی اتمی که یکی از آن‌ها در تهران استقرار دارد جز موفقترین مدارس ایران هستند که وظیفه آن نخبه پروری در این حوزه است.

صالحی با قدردانی از مجموعه استانداری، آستان قدس رضوی، شهرداری و سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی بیان کرد: این مدرسه با نیت تجاری و درآمدزایی ساخته نشده است، بلکه این سرمایه گذاری توسط سازمان انرژی اتمی و با کمک مجموعه مسوولان استان انجام شده تا این دبیرستان به عنوان نماد آموزشی و تربیتی در این خطه ساخته شود و بتواند ماموریت خود را پیش ببرد.

وی با بیان اینکه این مدرسه هدیه‌ای است از سوی سازمان انرژی اتمی و مجموعه دستگاه‌های دولتی خراسان رضوی به مردم شریف مشهد، بیان کرد: امیدواریم پس از اتمام این پروژه به صورت خودگردان حرکت خود را آغاز کند .

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با تاکید بر همت تمامی دست اندرکاران، خیرین و فعالان اقتصادی در کمک به تکاپو و تلاش دانش آموزان در این مدرسه عنوان کرد: پذیرش دانش آموزان در این مدرسه همانند تهران بر اساس آزمون‌های ورودی انجام خواهد شد، ممکن است نخبگان کم درآمد ولی شایسته حضور در این دبیرستان برای ادامه تحصیل، شرکت در المپیادها و تلاش علمی در این عرصه نیاز به حامیان مالی داشته باشند که امیدواریم با برنامه ریزی‌های قبلی توسط هیات امنا و مسوولان این مدرسه و حضور خیران از این حیث مشکلی وجود نداشته باشد.

انتهای پیام