• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-17314-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

جانشین رئیس پلیس راهور خراسان رضوی خبر داد

کاهش 40 درصدی اعمال قانون در خراسان رضوی

جانشین رئیس پلیس راهور خراسان رضوی از کاهش 40 درصدی اعمال قانون نسبت به سال گذشته در این استان خبر داد.

سرهنگ محسن قمری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: کاهش تخلفات نسبت به سال گذشته نشان‌دهنده ساماندهی وضعیت ترافیک و قوانین راهنمایی و رانندگی توسط شهروندان است همچنین به دلیل سنگین بودن جریمه‌ها شاهد کاهش تخلفات بوده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه سرعت غیر مجاز مهم‌ترین عامل تصادف است، اضافه کرد: عبور به محدوده طرح زوج و فرد، صحبت با تلفن همراه، عدم استفاده از کمربند ایمنی، تخلفات ساکن، تخلفات مربوط به نقص خودرو، شامل معاینه فنی، دود‌زا بودن خودرو و شیشه‌های دودی از جمله مواردی است که اعمال قانون زیادی صورت گرفته است همچنین در مجموعه سالیانه سهم زائران در این تخلفات بیشتر است.

جانشین رئیس پلیس راهور استان تصریح کرد: بیش از یک میلیون و 986 هزار و 164 برگ اعمال قانون داشتیم که از این تعداد 580 هزار برگ مربوط به مشهد است.

قمری با اشاره به اینکه با پایان ماه مبارک رمضان موج دوم سفرهای تابستانی آغاز شده است، افزود: عمده مسافران از وسیله نقلیه استفاده می‌کنند، بیشترین اقامت‌ها در محدوده مرکزی و اضلاع حرم مطهر رضوی است.

وی با تاکید بر اینکه بیشترین حجم ترافیک در محدوده حرم مطهر رضوی است، گفت: در مشهد ضرورت دارد که برای عابران پیاده مخصوصا در خیابان‌های منتهی به حرم مطهر ساماندهی‌ ویژه‌ای صورت گیرد.

انتهای پیام