• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-6685-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

دبیر مجمع روحانیون مبارز خراسان رضوی:

اکثریت وزرای پیشنهادی دولت از مجلس رای اعتماد خواهند گرفت

دبیر مجمع روحانیون مبارز در خراسان رضوی گفت: جریان اصلاحات از چینش وزرا خشنودی ندارند اما دکتر روحانی تحقق هدف دولت را با این چینش امکان پذیر می داند.

حجت الاسلام علی عجم در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه خراسان، در خصوص کابینه پیشنهادی رئیس جمهور اظهار کرد: قضاوت‌ها درباره کابینه بسیار متفاوت است از جمله جریان اصلاحات که با توجه به نقشی که در پیروزی آقای روحانی داشتند از چینش وزرا خشنودی ندارند، با این حال با توجه به اینکه دولت ایشان دولت تدبیر و امید و اعتدال است آقای روحانی در نظر دارند تا هدف دولت و نیز هدف سیاسی آن برآورده شود.

وی در خصوص استقبال مجلس از کابینه پیشنهادی افزود: به نظر می‌رسد که یک تبادل نظر با مجلس صورت گرفته تا تمام وزرا رأی اعتماد بیاورند، به نظرم اکثریت قریب به اتفاق وزرا رأی خواهند آورد.

دبیر مجمع روحانیون مبارز خراسان با بیان اینکه انتقادی به عدم حضور زنان و اهل تسنن در کابینه دوازدهم وارد است، عنوان کرد: با توجه به اینکه اهل تسنن از ایشان حمایت کردند ولی روحانی بزرگ آن‌ها مولوی عبدالحمید به مراسم تنفیذ و تحلیف دعوت نشدند، علاوه بر این سزاوار بود که زنان و اهل سنت در سطح معاونین به کار گرفته می شدند. این بیشترین انتقادی است که به کابینه دوازدهم می‌توان وارد کرد.

وی بیان کرد: مهم ترین مسئله و هدف بزرگ دولت آینده رونق اقتصاد، ایجاد اشتغال و بیرون آمدن از رکود موجود است. خواسته همه نیز در این دوره این است که دولت مسئله اشتغال و رکود را حل کند.

انتهای پیام