• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 965-8391-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان:

تغییرات مدیریتی آسیبی جدی برای سازمان میراث فرهنگی است

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان معتقد است که تغییرات مدیریتی یکی از آسیب‌های جدی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به شمار می‌رود که این امر سبب ایجاد توقف در حرکت‌ و ایجاد چالش‌های مختلف می‌شود.

مجید فرقانی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به مثابه پیشانی و ویترین نظام است، اظهار کرد: سازمان میراث فرهنگی به عنوان تصمیم‌گیر و متولی خروج و ورود گردشگران خارجی و داخلی، ملزم به رعایت قوانین داخلی و بین‌المللی است که عمل به آنها چهره‌ای مثبت و سنحیده از ساختار نظام ایران که ناشی از تاریخ و تمدن کشورمان است در عرصه بین‌المللی به نمایش می‌گذارد.

وی با ابراز تاسف از نوسان مدیریتی در این سازمان خاطرنشان کرد: تغییرات مدیریتی یکی از آسیب‌های موجود در این سازمان به شمار می‌رود که این امر سبب ایجاد توقف در حرکت‌ها و چالش‌های مختلف می‌شود.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان با اشاره به دستاوردهایی که دولت طی چهار سال گذشته در حوزه گردشگری کسب کرد، افزود: با وجود مشکلات و چالش‌های سیاسی در این سال‌ها، به دلیل گشایشی که مذاکرات سیاسی در حوزه گردشگری به وجود آورد دستاوردهایی در حوزه خرید بلیت هواپیما، تکمیل و تجهیز ناوگان، برقراری ارتباط با کشورهای مختلف دنیا و ایجاد اشتیاقی در گردشگران خارجی برای سفر به ایران کسب شد.

وی با ابراز امیدواری از تکمیل و توسعه این روند در دولت دوازدهم ادامه داد: گردشگری بزرگترین صنعت در دنیا است و در بیشتر نقاط دنیا جایگزین صنعت نفت شده است. همه باید دست به دست هم بدهند که بخش دولتی، خصوصی و گروه‌های فعال در داخل کشور با دیدگاه توسعه کشور به سمت جلو حرکت کنند.

فرقانی با تاکید بر واگذاری گردشگری به بخش خصوصی تصریح کرد: دولت باید تصدی‌گری خود در حوزه گردشگری را روز به روز کاهش و نقش بخش خصوصی در صنعت گردشگری را افزایش دهد و تنها به صورت ناظر عالی عمل کند، زیرا بیش از 90 درصد سرمایه‌گذاری از جمله در بخش اقامت، حمل و نقل و به استثناء شرکت‌های هواپیمایی که دولتی هستند توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

وی افزود: یکی از حرکت‌های اساسی در دولت جدید می‌تواند اجرای  اصل 44 قانون اساسی باشد و در واقع بهترین کاری که این دولت می‌تواند انجام دهد این است که سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی مانند شرکت‌ها و دفاتر خدماتی مسافرتی، هتل‌ها و سایر مراکز دیگر گردشگری را تسهیل کند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان با اشاره به چالش‌های اساسی پیش رو در دولت دوازدهم افزود: در مسیر توسعه قرار گرفتن همیشه ما را با مشکلاتی مواجه می‌کند که باید کل نظام و ساختار مدیریتی کشور با این مشکلات برخورد کند، در واقع یکی از چالش‌های بین‌المللی موجود بدقولی‌هایی است که کشورهای دنیا در خصوص تجهیز ناوگان، تسهیل در عملیات بانکی و ... انجام دادند و از چالش های داخلی می‌توان به دعواهای سیاسی و نه تسویه حساب‌های سیاسی اشاره کرد که در بین جناح‌های مختلف وجود دارد که به تدریج همه باید حل شود.


انتهای پیام