• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-15390-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

خبرنگاران در انعکاس درست اخبار از تهدیدهای مسئولان هراس نداشته باشند

دادستان خلیل‌آباد گفت: خبرنگاران باید روحیه آزادگی داشته و در انعکاس درست اخبار از تهدیدهای هیچ‌کسی حتی مسئولان هراس نداشته و واقعیت‌ها را بیان کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد تولایی در مراسم تقدیر از خبرنگاران این شهرستان که محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه خبرنگاران وقتی مطلبی را به جامعه ارائه می‌دهند باید با سند و مدرک باشد، افزود: مطالبی که خبرنگاران ارائه می‌دهند باید به‌گونه‌ای باشد که بتوانند به‌خوبی از آن دفاع کنند.

وی خبرنگاری را شغل بسیار حساس و مهم دانست و گفت: خبرنگاران باید روحیه آزادگی داشته و از تهدیدهای هیچ‌کسی حتی مسئولان هراس نداشته و واقعیت‌ها را بیان کنند.

حجت‌الاسلام محمد تولایی با اشاره به اینکه خبرنگاران اگر از هرمدیر شهرستانی و یا استانی خطا و کم‌کاری دیدند اما دقیق و درست باید منعکس کنند، بیان کرد: برخی مواقع دیده شده اخباری منعکس گردیده که از اهمیت چندانی برخوردار نبوده است.

وی با بیان اینکه برخی مشکلات عمده در شهرستان وجود دارد که باید به مسئولان منعکس شود، افزود: قطعأ اگر مشکلی بیان می‌شود در جهت رشد و ارتقاء شهرستان و رفع مشکلات است.

دادستان خلیل‌آباد با اشاره به اینکه آماده هرگونه همکاری در انعکاس اخبار حوزه قضایی با خبرنگاران هستیم، عنوان کرد: خبرنگاران نباید مشکلات را از روی قصد و غرض انعکاس داده و یا بزرگ‌نمایی کنند.

وی با اعلام اینکه مسائل اجتماعی بسیاری هستند که توجهی به آن‌ها نمی‌شود و یا افراد بسیاری با حق و حقوقات خود آشنا نیستند، گفت: این وظیفه خبرنگاران هست که با دید باز در این خصوص اخبار را منعکس کنند.

تولایی با اشاره به این خبرنگاران باید آستانه تحمل خود را بالا برده و از حرف‌هایی که می‌شنوند خسته نشوند، افزود: خبرنگاران مشکلات و معضلات شهرستان را اولویت‌بندی کرده و در انعکاس اخبار از تهمت و افترا خودداری و پرهیز کنند.

خبرنگاران سربازان نظام و انقلاب هستند

در این جلسه امام‌جمعه خلیل‌آباد با اشاره به اهمیت کار خبرنگاران بیان کرد: خبرنگاران سربازان نظام و انقلاب هستند.

حجت‌الاسلام علی ناهیدی با بیان اینکه انقلاب خود یک رسانه بوده و به تمامی کشورها صادر شده است، افزود: متاسفانه خبرنگاران بیشتر ناظر به مسائل داخلی از جمله مسائل اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بوده و کمتر به اتفاقات برون‌مرزی پرداخته‌اند.

وی با بیان اینکه بسیاری از کشورها برای افزایش شیعه هراسی و ایران هراسی به خبرنگاران اجازه دهند اخبار به‌درستی دران کشورها منعکس شود، اظهار کرد: با رغم تمامی محدودیت‌ها اما خبرنگاران در بخش رسانه و مطبوعات برای اطلاع‌رسانی دقیق تلاش‌های بسیاری دارند.

ناهیدی با اشاره به اینکه حجم تبلیغات دشمنان علیه نظام و انقلاب گسترده بوده و مسئولان و خبرنگاران مدام در حال خنثی کردن هستند، افزود: به‌رغم اینکه شبکه‌های بسیاری هستند که در تمامی 24 ساعات علیه نظام و روحانیت برنامه پخش می‌کنند اما در این بخش به‌خوبی موفق نبوده‌ایم.

وی با انتقاد از اینکه در بخش برون‌مرزی آن‌گونه که شهدا و انقلاب از ما انتظار دارند نتوانسته‌ایم به‌خوبی به وظیفه خود عمل کنیم و پیام انقلاب را به کشورهای دیگر برسانیم، عنوان کرد: باید برای رساندن پیام انقلاب به همه کشورها تلاش بیشتری کرد.

وی در ادامه به تلاش‌های دشمنان برای ناامن جلوه دادن ایران جهت جلوگیری از حضور مسئولان کشورهای مختلف در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: حضور اکثر مسئولان کشورهای مختلف در این مراسم ثابت کرد که ایران تا چه اندازه در سطح بین‌المللی تأثیرگذار است.

امام‌جمعه خلیل‌آباد با بیان اینکه حضور روسای جمهور کشورهای مختلف در این مراسم را در سال‌های قبل بی‌سابقه دانست و گفت: به‌رغم اینکه دشمنان تلاش بسیاری می‌کنند تا انقلاب صادر نشود و تأثیرگذاری خود را از دست بدهد اما هرچه جلوتر می‌رویم اقتدار و حضور ایران اسلامی در منطقه و سطح بین‌الملل بیشتر می‌شود.

وی بخش مهمی از این اقتدار را مرهون رسانه و مطبوعات دانست و اظهار کرد: بحمدالله خبرنگاران منطقه به دنبال انسجام، اتحاد و معرفی خدمات دستگاه‌ها به مردم هستند.

ناهیدی با تقدیر از انعکاس به موقع اخبار توسط خبرنگاران بیان کرد: اگر فعالیت خبرنگاران نبود هیچ اطلاعی از وضعیت و پیشرفت شهرستان با اطلاع مردم نمی‌رسید.

وی با بیان اینکه خبرنگاران نقش بسزایی در پیشرفت منطقه داشته و سربازان نظام و انقلاب هستند، اظهار کرد: خبرنگاران در اغلب مراسم‌های شهرستان حضور دارند.

انتهای پیام