• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-15490-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

با حمایت‌های دولت تدبیر و امید؛

به زودی شاهد تحولات بسیاری در شهرستان خلیل‌آباد خواهیم بود

فرماندار خلیل‌آباد گفت: با حمایت‌ها و اعتباراتی که دولت تدبیر و امید به شهرستان اختصاص داده به زودی شاهد تغییرات و تحولات خوبی در بخش‌های مختلف این منطقه خواهیم بود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مجتبی شاکری در مراسم تقدیر از خبرنگاران این شهرستان که محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه خبرنگاری از مشاغل سخت و طاقت فرسا است، افزود: خبرنگاران تلاش‌های بسیاری برای انتقال اخبار و رویدادهای ملی و کشوری از ابتدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و ایام الله‌های مختلف به خصوص انتخابات داشته‌اند.

وی نقش رسانه را در انعکاس این مراسم‌ها مهم دانست و اظهار کرد: خبرنگاران در موقعیت‌های بسیار سخت تلاش‌های بسیاری می‌کنند.

شاکری حضور خبرنگاران را در عراق و سوریه برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) که بعضأ موجب شهادت و مجروح شدن این عزیزان می‌شود مهم ارزیابی کرد و گفت: خبرنگاران در گرما و سرما کار بسیار تأثیرگذاری را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه دارای قدرت تأثیرگذاری جدی در کشور و دنیا دارند، افزود: اکنون چندین شبکه علیه جمهوری اسلامی در حال فعالیت هستند که در جهت خنثی کردن این تهدیدات خبرنگاران باید تلاش کنند.

فرماندار خلیل‌آباد با اشاره به اینکه دشمنان برای ضربه زدن به نظام به ویژه در جنگ نرم برنامه‌های بسیاری دارند، بیان کرد: در این راستا مسئولان فرهنگی باید با برنامه‌ریزی دقیق تلاش بیشتری کنند.

وی همچنین نقش خبرنگاران را در این خصوص بسیار برجسته دانست و گفت: خبرنگاران به عنوان دیده بان تیزبین و هوشمند جامعه و پل ارتباطی بین مردم و مسئولان می‌توانند در عرصه‌های مختلف نقش تأثیرگذاری داشته باشند.

شاکری ارسال به موقع اخبار درست، صحیح و به موقع که موجب جلب اعتماد عمومی می‌شود را بسیار حائز اهمیت دانست و عنوان کرد: جا دارد از خبرنگاران شهرستان در این خصوص تقدیر و تشکر شود.

وی با بیان اینکه خبرنگاران شهرستان در حوزه‌های مختلف به خصوص شناساندن  و معرفی پتانسیل‌های شهرستان تلاش‌های بسیاری را دارند، افزود: بدون شک ظرفیت‌های و پتانسیل‌های بسیاری در شهرستان وجود دارد که می‌طلبد رسانه‌ها در این راستا تلاش بیشتری کنند.

فرماندار خلیل‌آباد در ادامه با اعلام اینکه از خبرنگاران انتظار داریم در انتقال درست و صحیح اخبار، اقدامات انجام شده و همچنین مشکلات تلاش بیشتری داشته باشند، بیان کرد: به‌رغم اینکه طی دو سال گذشته در شهرستان تنها در حوزه مخابرات برای واگذاری تلفن ثابت مشکل داشتیم ولی امروز هشت هزار شماره واگذار شد است.

وی با اشاره به زیرساخت‌هایی که تاکنون به همت دولت تدبیر و امید در شهرستان فراهم شده است، عنوان کرد: در 4 سال دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار خوبی در رشد و توسعه، عمران و آبادانی منطقه صورت گرفته که می‌طلبد خبرنگاران انعکاس درستی از این اقدامات داشته باشند.

وی با بیان اینکه با شروع به کار دولت دوازدهم قطعأ این همت و تلاش‌ها بیشتر خواهد شد، اظهار کرد: با حمایت‌ها و اعتباراتی که دولت تدبیر و امید به شهرستان اختصاص داده به زودی شاهد تغییرات خوبی در بخش‌های مختلف این منطقه خواهیم بود.

شاکری در ادامه توجه به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، تعامل با جهان و مهار آسیب‌های اجتماعی را از اهداف دولت تدبیر و امید دانست و افزود: با توجه به درپیش بودن هفته دولت این ایام بهترین فرصت برای بیان عملکرد 4 ساله دولت است.

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت‌های رسانه‌ها استفاده بیشتری شود، گفت: رسانه ظرفیت بی‌بدیلی هست که به‌خوبی می‌توان از این طریق به بیان عملکرد دستگاه‌ها، روشنگری، آگاه‌سازی و تنویر افکار عمومی پرداخت.

شاکری در ادامه با بیان اینکه منکر مشکلات حوزه کشاورزی، خود کشاورزان و بازار نیستیم ولی با باید اقداماتی که دولت و مسئولان در راستای رفع این مشکلات در منطقه داشته‌اند بیان شود، افزود: به دلیل خشکسالی‌ها و سرمازدگی‌های اخیر در منطقه 10.5 میلیارد تومان یارانه به کشاورزان منطقه اختصاص یافته که به زودی پرداخت می‌شود.

وی پرداخت این یارانه‌ها را در راستای حمایت دولت از کشاورزان دانست و اظهار کرد: در طی سال مدیران باید با اصحاب رسانه و مطبوعات تعامل و ارتباط بسیار نزدیکی داشته و روابط عمومی را در جهت برقراری بهتر این ارتباط فعال کنند.

فرماندار خلیل‌آباد با اشاره به اینکه متاسفانه برخی مدیران استان در شهرستان حضور می‌یابند ولی به خبرنگاران اطلاع داده نمی‌شود، بر اطلاع‌رسانی به موقع برگزاری جلسات به خبرنگاران تاکید کرد و افزود: بدون شک با آغاز به کار دولت تدبیر و امید فصل همکاری و همدلی آغاز شده و همه برای کار تلاش و همت مضاعف برای خدمت‌رسانی مطلوب و شایسته به مردم باید تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران علاوه بر آگاه‌سازی و روشنگری جامعه که با چشمان تیزبین خود برعهده دارند در ثبت به موقع وقایع که ماندگار شده نقش بسزایی دارند، بر اخلاق مداری اصحاب رسانه و مطبوعات تاکید گرد و گفت: اصحاب رسانه و مطبوعات به نقد منصفانه و عالمانه توجه کنند.

شاکری با بیان اینکه برخی خبرنگاران تنها به دنبال بزرگ کردن مشکلات هستند، عنوان کرد: به‌رغم اینکه با وجود تمامی مشکلات که دولت با آن‌ها روبرو هست اما 10.5 میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان شهرستان اختصاص داده ولی برخی این حمایت‌های دولت را نادیده می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه بالغ به 9 میلیارد تومان اعتبارات شهرستان در حوزه‌های مختلف و از ماده 180 و اعتبارات تملک دارایی است، افزود: به‌زودی با این اعتبارات پروژه‌های متعددی به سرانجام خواهد رسید و تکمیل می‌شود.

شاکری  با اعلام اینکه اولویت شهرستان با تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است، بیان کرد: در حوزه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و تکمیل زیرساخت‌ها کمک‌های بسیاری از سوی دولت به شهرستان خلیل‌آباد شده است.

وی گازرسانی، آب‌رسانی و روکش آسفالت در منطقه و... را از جمله دستاوردهای دولت دانست و گفت: خبرنگاران در کنار مشکلاتی که بیان می‌کنند به بیان دستاوردهای دولت هم بپردازند.

فرماندار خلیل‌آباد دمیدن روحیه امید را یکی از وظایف جدی خبرنگاران دانست و عنوان کرد: اینکه روحیه یاس و ناامیدی را به مردم وارد کنیم همان چیزی هست که دشمنان از ما می‌خواهند.

وی با تاکید براینکه باید در راستای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم همه مسئولان از جمله خبرنگاران تلاش کنند، بیان کرد: از اولویت‌های دولت دوازدهم توجه آسیب‌های اجتماعی و بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم است.

شاکری با بیان اینکه قطعاً نقد منجر به رشد و توسعه شهرستان خواهد شد اما به شرط اینکه عالمانه و منصفانه باشد، گفت: باید از رسانه‌ها برای معرفی هرچه بهتر شهرستان تلاش کرد.

انتهای پیام